تاریخ انتشار: 26 سپتامبر 2015 - اخبار

مراسم شب خاطره دفاع مقدس در غرب تهران برگزار می شود

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهرداری منطقه ۵ به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مراسم شب خاطره ونمایشگاه دفاع مقدس را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵؛ سیدمازیارعلوی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: دوران دفاع هشت ساله و جنگ تحمیلی بی شک یکی از حوادثی است که در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده است، چنین دفاع جانانه و مقتدرانه ای در هیچ جای دنیا و هیچ مقطعی از تاریخ اتفاق نخواهد افتاد .

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس اتفاقی بس عظیم و ارزشی در تاریخ ایران است، اظهار داشت: حفظ و اشاعه ارزش های دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف مهم ماست.

وی با اشاره به اجرای برنامه های گسترده در هفته دفاع مقدس گفت:نمایشگاه هفته دفاع مقدس از جمله برنامه های در حال اجرااست که به مدت یک هفته در میدان چارباغ میزبان شهروندان است وتلاش بر این است که در قالب نمایشگاه رزمی ـ فرهنگی اسناد و آثار به دست آمده از این دفاع جانانه به صورت زنده و عملی به نمایش گذاشته شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه تصریح کرد: بازدید ازخانواده شهدا، برگزاری تورهای گردشگری از باغ موزه دفاع مقدس، سینمای دفاع مقدس و… از برنامه هایی است که با مشارکت شورایاران و مدیران محلات اجرا می شود.

وی در ادامه نقش فرهنگ و هنر را در تبیین و انتقال مفاهیم ارزشی نظام، به ویژه ارزشهای دفاع مقدس به نسل فعلی، کلیدی دانست و گفت: در همین راستا مراسم شب شعر و خاطره دفاع مقدس با حضور شعرا و هنرمندان برگزار می شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه۵ در ادامه از برگزاری مراسم غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای گمنام کوهسار خبر داد.

چاپ چاپ