مدیر امور بانوان شهرداری زاهدان: حادثه‌ی منا ضعف مدیریتی دولت عربستان بود...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل؛ ضمن تسلیت به حجاج و زائران خانه‌ی خدا گفت: حادثه‌ی منا ضعف مدیریتی دولت عربستان بود و هر چه سریع‌تر باید علت این حادثه مشخص شود.
وی افزود: دولت عربستان باید پاسخی صریح در این مورد داشته باشد.
نوشین حسابی مقدم ادامه داد: هنوز تکلیف حجاج ایرانی که بعد از فاجعه‌ی بزرگ رمی جمرات به کاروان خود مراجعه نکردند مشخص نشده و این بلاتکلیفی خانواده‌های ایرانی درد آور است.
مدیر امور بانوان شهرداری شرکت در مراسم حج را واجب دانست و افزود: حج برای ما مسلمانان واجب است و هر کس که استطاعت مالی داشته باشد باید در این مراسم شرکت کند.
وی ادامه داد: مراسم حج هر سال برگزار می‌شود و تمامی مسلمانان از سراسر دنیا برای زیارت خانه‌ی خدا به مکه می‌روند و این می‌طلبد که با برنامه‌ریزی و مدیریتی قوی، این حجاج برای انجام مناسک هدایت شوند.
حسابی مقدم اضافه کرد: این اتفاق بی‌تدبیری دولت عربستان را نشان می‌دهد و دولت ریاض باید هر چه سریع‌تر در مورد حجاج مفقود شده مراسم منا بلافاصله اقدام کند.
وی بار دیگر کشته شدن دوهزار مسلمان را در حادثه‌ی منا به خانواده‌های حجاج و مردم ایران اسلامی و سایر مسلمانان جهان تسلیت گفت و برای تمامی این شهدا طلب مغفرت، برای بازماندگانشان صبر و برای مجروحین این حادثه آرزوی سلامتی کرد.

چاپ چاپ