دکتر بافرانی تأکید کرد ؛

اهتمام جدی مدیریت شهرداری منطقه ۲۱ برای ساماندهی و بهسازی مساجد سطح منطقه...

تاریخ انتشار: 28 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۲۱ با حضور در مساجد شهرک انصار ، شهرک فاطمه الزهرا ( س ) ، چیتگر شمالی و ویلاشهر بر اهتمام جدی مدیریت شهری در راستای ساماندهی ، بهسازی و رفع نواقص عمرانی موجود در مساجد تأکید کرد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ ، دکتر جمال بافرانی شهردار منطقه به همراه مهندس میرزایی معاون فنی و عمران ، طی بازدیدی ۳ ساعته از فضاهای مختلف مساجد سطح منطقه و احصاء مشکلات موجود بر رفع هر چه سریعتر کاستی ها و نواقص آنها تأکید کرد .
بنابراین گزارش ، در ابتدای این بازدید شهردار منطقه ۲۱ با حضور در مسجد امام رضا ( ع ) واقع در شهرک انصار ، مشکلات موجود در این مسجد ، از قبیل نیاز فضای مسجد به رنگ آمیزی و نوسازی را بررسی و دستور پیگیری لازم را جهت مساعدت به مسجد مذکور اتخاذ کرد .
وی در ادامه ، با حضور در شهرک و مسجد فاطمه الزهرا واقع ( س ) ضمن بازدید از فضاهای مختلف آن و استماع موارد مطروحه از سوی مدیران شهرک مذکور در خصوص بازسازی مسجد و نواقص عمرانی موجود در آن بر همکاری و تعامل مدیریت شهری با مساجد بعنوان یک پایگاه مردمی اشاره داشت و متذکر شد : تمامی تلاش ما اینست بستری مناسب را جهت حضور و فعالیت پرشور شهروندان در مساجد فراهم کنیم .
دکتر بافرانی در ادامه بازدید میدانی خود از شهرک فاطمه الزهرا ( س ) از مجموعه بزرگ فدک نیز دیدن کرد و ضمن ابراز خرسندی از وجود چنین مجموعه ای در سطح منطقه ۲۱ بر استفاده از پتانسیل های موجود در منطقه اشاره داشت و افزود : باید پتانسیل های بالقوه موجود در منطقه را به فعلیت رساند و از توانمندی های موجود استفاده ای درست و بهینه کرد تا شاهد منطقه ای رو به رشد و پویا با شهروندانی با نشاط و با فرهنگ باشیم .
در ادامه این بازدید ، شهردار منطقه ۲۱ با حضور در مسجد مسلم ابن عقیل واقع در شهرک چیتگر شمالی در جریان مشکلات این مسجد از قبیل کمبود فضاهای آموزشی و فرهنگی در این مسجد با توجه به گستردگی فعالیت های مذهبی ، اجتماعی و فرهنگی در آن ، نبود سرویس های بهداشتی استاندارد در مسجد قرار گرفت و تصریح کرد : امید است با همراهی و همدلی شهروندان و مدیران منطقه ای ، تدابیر لازم جهت حل و فصل مشکلات و دغدغه های شهروندان و نمازگزاران در اسرع وقت اتخاذ شود .
بنابراین گزارش ، این مقام مسئول در پایان از مسجد امام محمد باقر ( ع ) واقع در شهرک ویلاشهر بازدید و در جریان مشکلات آن از قبیل بررسی طرح تفصیلی کوچه ضلع شرقی مسجد جهت توسعه فضای مسجد ، بهسازی نمای بیرونی آن ، ساماندهی پارکینگ جهت پارک خودرو ها و جابجایی بازار میوه و تره بار موجود در این شهرک قرار گرفت و ضمن استماع موارد مطروحه از سوی امام جماعت و تعدادی از معتمدین محل و بررسی آنها دستوراتی را جهت حل مشکلات موجود به مسئولین مربوطه ابلاغ کرد و بیان داشت : اولویت برنامه های ما اینست که فعالیت های دینی ، مذهبی و فرهنگی بصورت مسجد محور و با استفاده از توان شهروندان ، خصوصا جوانان در سطح محلات انجام شود تا در ادامه شاهد جذب حداکثری تمامی شهروندان به مساجد و مراکز فرهنگی باشیم .
لازم به ذکر است در بازدید از مساجد مذکور ، ائمه جماعات این مساجد ضمن ابراز خشنودی از حضور شهردار منطقه ۲۱ جهت بازدید میدانی از مساجد و در جریان قرار گرفتن مشکلات و نواقص موجود ، از تلاش ها و مساعدت های مدیریت منطقه در راستای تعاملات دو جانبه و مثبت قدردانی کردند و آرزوی موفقیت و توفیق الهی را در راه خدمت رسانی به شهروندان از خداوند منان برای دکتر بافرانی خواستار شدند .
در پایان این بازدید سه ساعته شهردار منطقه ۲۱ از مرکز بهزیستی وردآورد نیز دیدن کرد و ضمن احصاء و بررسی مشکلات و نواقص عمرانی موجود ، اتخاذ تمهیدات لازم را در راستای رفع آنها در اسرع وقت در دستور کار منطقه قرار داد و نکات مورد نیاز را به مدیران متذکر شد .

چاپ چاپ