عملیات مسلم ابن عقیل در منطقه ۲۲ بازسازی شد
تاریخ انتشار: 28 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

عملیات مسلم ابن عقیل در منطقه ۲۲ بازسازی شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

همزمان با هفته دفاع مقدس و در حاشیه برگزاری یادواره شهدا؛

همزمان با برگزاری یادواره شهدای منطقه ۲۲ در هفته دفاع مقدس و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس، عملیات مسلم ابن عقیل(ع) در مقبره الشهدا واقع در شهرک شهید باقری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲ ، شایق معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این باره گفت:« رسالت و دینی بر دوش تک تک افراد جامعه در قبال شهدا و کسانی که در راه اعتلای این مرز و بوم جهاد کردند و جان خود را از دست دادند وجود دارد. در این راستا، آشنا کردن نسل جوان با آرمان های شهدا مبنایی برای زنده نگه‌داشتن، استمرار و تحقق پیام‌های امام(ره) و شهدا و مقام معظم رهبری خواهد بود و حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۲۲ تلاش می کند تا به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شیرمردان هشت سال دفاع مقدس و در سایه همدلی و همراهی شهروندان برنامه های فرهنگی مختلفی را در هفته دفاع مقدس برگزار کند.»
به گفته شایق مراسم یادواره شهدای منطقه روز پنجشنبه سوم مهرماه در مقبره الشهدا واقع در شهرک شهید باقری از ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور خانواده های معظم شهدا ،ایثارگران و جانبازان برگزار شد.
وی با تأکید بر اهمیت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان، خاطرنشان کرد: « اجرای عملیات‌های دوران دفاع مقدس به این علت است که جوانان با دشواری‌های جنگ حتی به صورت نمایش آشنا شده و خود را در شرایط سخت جنگی احساس کنند تا گوشه ای از رشادت‌های رزمندگان اسلام در آن دوران را لمس کنند.

عملیات مسلم بن عقیل در تاریخ ۹ مهرماه سال ۶۱ به اجرا در آمد و هدف آن نیز تصرف ارتفاعات مشرف به شهر سومار بود. در این عملیات ۲۷۵ نفر از ارتش عراق به اسارت گرفته شده و ۱۵۰ کیلومتر از خاک ایران نیز از بعثیها پس گرفته شد.

چاپ چاپ