بازدید رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر از گرمخانه ورودی غربی پایتخت
تاریخ انتشار: 28 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌

بازدید رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر از گرمخانه ورودی غربی پایتخت...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی و مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران به همراه مسئولان منطقه ۹ از مرکز فوریت های اجتماعی و مددسرای امید منطقه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، دکتر حافظی و حجت الاسلام امرودی با حضور در مددسرا و مرکز فوریت های اجتماعی منطقه در جریان روند رسیدگی به افراد آسیب دیده ، کارتن خواب ها و معتادان قرار گرفتند.
محمد خبازها قائم مقام شهردار منطقه ۹ در حاشیه این بازدید گفت: یکی از آسیب های اجتماعی که در کلان شهر تهران در سالهای گذشته و دور با آن مواجه بودیم ، رسیدگی به وضعیت مددجوهایی است که پناهگاه مناسبی برای استراحت و اسکان نداشتند.
وی افزود: با توجه به وجود میدان آزادی ، ترمینال غرب ، فرودگاه مهرآباد و بزرگراه فتح و شهید لشگری ، منطقه ۹ به نوعی دروازه غربی تهران بوده و از بعد کاهش آسیب های اجتماعی منطقه استراتژیک و مهمی است و این شهرداری در کنار سایر مناطق این ضرورت را احساس کرد تا نسبت به ایجاد مکان مناسب برای مددجویان اقدام کند تا در جهت بهسازی روانی و اجتماعی آنان فعالیت کرده و از پراکنده شدن مددجویان در سطح شهر جلوگیری کند.
خبازها تصریح کرد: در مدت دوسال اخیر ، وجود مددسرای امید منطقه ۹ در اسکان ، درمان و بهبودی اقشار آسیب پذیر ، متکدیان ، معتادان ، کارتن خوابها و … موثر بود و مشاوران و کارشناسان و پزشکان نیز برای بهبود زندگی این اقشار نیز نقش مهمی را ایفا کردند.
قائم مقام منطقه ۹ با بیان اینکه شهرداری منطقه در دو حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی برنامه های متنوعی را اجرایی کرده نیز اظهار داشت: با برپایی کارگاه ها و کلاس های آموزشی در خصوص آسیب های اجتماعی ، آگاه سازی و اطلاع رسانی مناسبی به شهروندان انجام شده تا اقشار جامعه به سمت مواد افیونی و اعتیاد آور نروند.
وی با اشاره به وضعیت متفاوت فعالیتها در مددسرا و مرکز فوریت ها نیز گفت: یکی از اقدامات ویژه شهرداری راه اندازی مددسرا بوده که در این مرکز ، افراد آسیب دیده توسط پزشک معاینه شده و در صورت نیاز به مراکز درمانی و کمپ ارجاع می شوند.
خبازها اضافه کرد: در مرکز فوریت های خدمات اجتماعی منطقه که حدود ۲۴۰ نفر ظرفیت دارد ، افراد سم زدایی شده و طی مدت ۳ تا ۴ ماه و با گذراندن کلاس های آموزشی ، در رابطه با توانمندسازی آنان اقداماتی صورت می گیرد.
قائم مقام منطقه ۹ اذعان داشت: در این مرکز ، بخش کارآفرینی نیز به شکل ویژه ای فعالیت می کند و تاکنون حدود ۸۰ نفر پس از آموختن حرفه به آغوش گرم خانواده خود برگشتند.
برپایه این گزارش ، در بازدید مدیران ارشد شهری از مددسرا و مرکز فوریت های اجتماعی منطقه ۹ ، تنظیم و خدمات ویژه و مناسبی که به افراد آسیب دیده ارائه می شد مورد توجه قرار گرفت.

چاپ چاپ