معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 خبر داد ؛

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با نقاط بی دفاع شهری / کاهش نقاط بی دفاع شهری از ۹۹ مکان به ۴۴ مکان در...

تاریخ انتشار: 29 سپتامبر 2015 - اخبار شوراها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با نقاط بی دفاع شهری برای مدیران محلات و مسئولین خانه های خدمات اجتماعی و رفاهی منطقه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ ، مهندس کاظم کمالی نسب معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اعلام این خبر بیان داشت : هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ، آشنایی مدیران محلات و مسئولین خانه های خدمات اجتماعی و رفاهی منطقه با مفهوم نقاط بی دفاع شهری و همچنین شناسایی این اماکن و نحوه اطلاع رسانی در خصوص این نقاط به مدیران مربوطه و در نهایت پیگیری و رفع این نقاط از سوی مسئولین بوده است .
مهندس کمالی نسب همچنین با اشاره به اینکه فضاهای بی دفاع شهری در ۱۰ تیپ قرار دارند ، گفت : در تعریف کلی ، فضاهای بی دفاع شهری به آن دسته از ساختارها ، اماکن و المان های شهری گفته می شود که به لحاظ برخورداری از ویژگی های نامطلوب کالبدی یا فیزیکی شرایط بروز و اشاعه آسیب های اجتماعی و جرائم را دارا هستند .
وی در ادامه افزود : در ابتدای سال جاری ، ۹۹ مکان بی دفاع شهری در منطقه ۲۱ شناسایی شده بود که این مکان ها بهسازی شده و در حال حاضر به ۴۴ نقطه بی دفاع شهری کاهش پیدا کرده اند که این نقاط نیز در حال بهسازی و پاکسازی هستند .
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ در پایان متذکر شد : پاکسازی و بهسازی نقاط بی دفاع شهری با محوریت اداره آسیب های اجتماعی منطقه و با تعامل و همکاری های سازنده معاونت های زیست محیطی و خدمات شهری ، فنی و عمرانی و معماری و شهر سازی در حال انجام است .

چاپ چاپ