تاریخ انتشار: 29 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌

کتابچه خاطرات گنجینه های منطقه ۶ رونمایی شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به مناسبت هفته تکریم و منزلت سالمندان «کتابچه خاطرات گنجینه های منطقه ۶» نوشته سالمندان منطقه، امروز رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، جشن گنجینه های شهر، با حضور جمعی از سالمندان و اعضای کانون جهاندیدگان منطقه ۶ در بوستان ورشو، سالن اجتماعات فردوسی برگزار شد. در این مراسم از کتابچه گنجینه های شهر که حاصل خاطرات و دلنوشته های سالمندان منطقه ۶ است، رونمایی شد.
این کتابچه مجموعه ای از خاطرات، دل نوشته ها و دست نوشته های سالمندان و جمعی از اعضای کانون های جهان دیدگان منطقه ۶ است که در قالب کتاب دست نوشته هایی از خاطرات دوران کودکی، تحصیل و ازدواج سالمندان است.
امروز در جشن گنجینه های شهر ضمن رونمایی از این کتابچه، از سالمندانی که تهیه آن نقش داشتند نیز تقدیر شد.
حبیب الله غفوری، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ ضمن گرامیداشت این ایام و تسلیت به بازماندگان فاجعه غمبار منا خاطر نشان کرد: ما هر چه داریم از بزرگان و سالمندان آموخته ایم، سالمندان در مدیریت شهری مایه افتخار ما هستند. اینها مادران و پدرانی هستند که در دهه ۶۰ در برابر دنیایی که نمی خواست ایرانی بماند، مقتدرانه جنگیدند و فرزندان خود را فدای این مرز و بوم کردند.
امیدوارم شما این اعتقاد و معرفتی که از فرهنگ ایرانی و اسلامی ایران آموخته اید به نسل های آینده و فرزندان خود منتقل کنید تا هیچ جایی از دنیا هیچ ایرانی غم نبیند.
در این مراسم، دکتر صاحب زاده، معاونت آموزشی مرکز بهداشت شمال غرب تهران نیز از برخی برنامه های وزارت بهداشت ویژه سالمندان اطلاع رسانی کرد.
علاوه بر این، اداره سلامت معاونت اموراجتماعی وفرهنگی منطقه ۶ همزمان با فرارسیدن روزجهانی سالمند نهم مهرماه، با هدف تجلیل ازسالمندان منطقه وارج نهادن به جایگاه ایشان، به مدت یک هفته درسطح محلات منطقه کارگاه های آموزشی، مسابقه، تورهای تفریحی و آموزشی برگزار می کند.

چاپ چاپ