پیام شهردار تبریز به مناسبت روز ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

تداوم برنامه‌های آموزشی و ارتقای زیرساخت‌های امدادی، لازمه تحقق شاخص‌های «شهر ایمن»
شهریارنیوز: شهردار تبریز در پیامی با گرامی‌داشت هفتم مهر، روز ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، تداوم برنامه‌های آموزشی و ارتقای زیرساخت‌های امدادی را دو اصل لازم در راستای ارتقای شاخص‌های ایمنی شهر عنوان کرد.
به گزارش شهریار، در پیام دکتر صادق نجفی آمده است: بروز حوادث و سوانح ریز و درشت، با افرایش جمعیت، گسترش بلندمرتبه‌سازی‌ها و افزایش مراکز صنعتی و خدماتی، به بخش اجتناب‌ناپذیری از روند توسعه تبدیل شده است. کمتر، روزی است که صحنه‌های دلخراش و خسارات مالی و جانی، گریبان‌گیر شهروندان نشود و خانواده‌ای را در شوک و اندوه فرو نَبَرد.
شهردار تبریز با بیان این‌که تلخ‌ترین حوادث و سوانح، همواره در بستر غفلت‌های انسانی، به کمین نشسته‌ و به وقوع می‌پیوندند، متذکر شده است: این امر نشان‌دهنده ضرورت تداوم برنامه‌های هشداردهنده و آموزش‌های مستمر ایمنی است. «شهر هشیار» شهری است که با آگاهی از بسترهای وقوع خطر و انتقال تجربیات خود به سایر شهروندان، رعایت اصول ایمنی را به بخش ثابتی از رفتارهای شهروندی تبدیل کند.
دکتر نجفی در ادامه این پیام، با تاکید بر ارتقای زیرساخت‌های ایمنی و امدادرسانی، خاطرنشان کرده‌است: امکانات سنتی و تجهیزات قدیمی، به هیچ عنوان، پاسخگوی زمینه‌های خطر نیست. زیرساخت‌های حوزه ایمنی و آتش‌نشانی، همگام با سایر زیرساخت‌های مدیریت شهری، باید توسعه و تجهیز شود.
وی با بیان این‌که شهرداری تبریز در دو سال گذشته، بخش مهمی از اهتمام خود را چه در در بخش بودجه و چه در اجرای برنامه‌های تدوین‌شده، معطوف نوسازی و افزایش تجهیزات کرده است، تاکید کرده‌است: با این حال، تحقق ایده‌آل شاخص‌های ایمنی، نیازمند یک همگرایی ویژه بین بخش های مختلف اجرایی بوده و تنها، از سوی شهرداری، قابل‌حصول نیست.
شهردار تبریز در پایان این پیام، با گرامی‌داشت هفتم مهر، روز ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، از عموم فعالان حوزه ایمنی و آتش نشانان قدردانی کرد.

چاپ چاپ