تاریخ انتشار: 30 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌

راه اندازی نخستین مرکز مشاوره آسیب های اجتماعی در منطقه ۷...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

نخستین مرکز مشاوره آسیب های اجتماعی در منطقه ۷ با هدف ارائه خدمات رایگان به شهروندان، در محله خواجه نظام افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، مهدی سعیدی مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه با اعلام این مطلب افزود: این مرکز با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده راه اندازی شد.
وی به برخی از خدمات این مرکز اشاره کرد و گفت: نحوه برخورد با فرزندان وهمسر، انتخاب شغل، انتخاب رشته تحصیلی، ازدواج، مشکلات حقوقی و ترک اعتیاد از جمله خدمات مشاوره ای است که توسط کارشناسان و مشاوران این مرکز ارائه می شود.
مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۷ با اشاره به اینکه اهالی می توانند هر روزه از ساعت ۹ تا ۱۶ از خدمات رایگان این مرکز استفاده کنند، تصریح کرد: مرکز مشاوره آسیب های اجتماعی با مشارکت شهرداری منطقه ۷ ، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تهران بزرگ، اداره آموزش و پرورش و گروهی از مشاوران حرفه ای نیروی انتظامی با هدف ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی به مراجعین افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه مشاوره گروهی از جمله اولویت های اصلی این مرکز است، افزود: در جلسات متعددی با اداره آموزش و پرورش منطقه ۷ در نظر داریم که آموزگاران مرکز مشاوره آسیب ها را وارد مراکز آموزشی کنیم تا آنها آموزش های خود را به والدین منتقل کنند.
سعیدی با تاکید بر اینکه دانش آموزان، اولیاء و مربیان جامعه هدف ما در آموزش های آسیب های اجتماعی هستند، یادآور شد: درنظر داریم از این سه گروه هدف استفاده کنیم تا با مشاوره گروهی آنها بتوانیم مشکلات روز اهالی را حل و فصل کنیم.
لازم به ذکر است مرکز مشاوره آسیب های اجتماعی منطقه ۷ در خیابان گرگان، ایستگاه مدرسه پلاک ۵۹۴ واقع شده است.

چاپ چاپ