با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز را گشایش یافت

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهریارنیوز: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز ظهر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان‌شرقی گشایش یافت.
علی‌اکبر صفی‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز گفت: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز امسال به همراه سه نمایشگاه بزرگ دیگر در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود که این نمایشگاه‌ها عبارتند از سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، ششمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و سومین نمایشگاه قرآن کریم که هر یک از این نمایشگاه‌ها به نوبه‌ خود از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: مساحت کل فضای نمایشگاه ۲۵ هزار متر مربع است و تمام ۶ سالن نمایشگاه غرفه‌بندی شده و از امروز کتاب‌ها به تدریج چیده‌مان می‌شود؛ از نظر حجم و بزرگی ۸۲۸ ناشر داخلی شرکت کرده‌اند که در سایر استان‌ها از ۴۰۰ ناشر فراتر نمی‌رود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تعداد ناشران بین‌المللی ۷۶ ناشر از ۲۴ کشور با بیش از ۲۲ هزار عنوان کتاب شرکت خواهند کرد و ۱۰۳ هزار عنوان کتاب داخلی ارائه می‌شود.
وی اذعان داشت: ۱۳۰ غرفه برای نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در سالن شهریار لحاظ شده و ۴۲ ناشر ویژه قرآنی، ۴۰ ناشر دیجیتال و در مجموع ۶۰ ناشر از داخل استان حضور خواهند یافت.
این مسئول اعلام کرد: بیش از یک میلیارد تومان بن کتاب با ۲۰ درصد تخفیف و بن ویژه کتاب دفاع مقدس عرضه می‌شود؛ یعنی بازدیدکنندگان می‌توانند بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از تخفیف کتاب بهره‌مند شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: بن‌ کتاب اختصاص یافته با ۲۰ درصد تخفیف توزیع می‌شود و ناشران نیز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف اعمال خواهند کرد و در کل مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه کتاب تبریز می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه‌ خود را با ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف تهیه کنند.
وی تصریح کرد: سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال تبریز نیز با هدف فراهم کردن محیطی به منظور ایجاد همدلی و هم‌افزایی بین پدیدآورندگان آثار دیجیتالی، توسعه فرهنگ‌سازی استفاده از رسانه‌های دیجیتال، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و امکان عرضه آسان محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال برگزار می‌شود و در این نمایشگاه تولیدکنندگان، آخرین محصولات و آثار تولیدی خود را در بخش‌های اصلی نرم‌افزارهای ‌چند رسانه‌ای، نرم‌افزارهای تلفن همراه، پایگاه‌های ‌اینترنتی و بازی‌های رایانه‌ای به نمایش خواهند گذاشت.
صفی‌پور گفت: نمایشگاه قرآن و عترت نیز با آخرین تولیدات حوزه علوم دینی برپا شده و در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد و برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در کنار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز حرکتی مطلوب برای بهره‌مندی علاقمندان از آثار تولید شده در این حوزه است. این مسئول با بیان اینکه علاوه بر اینها محوریت فرهنگی و هنری نمایشگاه به مطلب خاصی اختصاص یافته که جشنواره دریاچه ارومیه است، خاطرنشان کرد: نمایشگاهی که بیش از یک میلیون نفر بازدید می‌کنند ما باید با استفاده از زبان فرهنگ اهمیت قضیه را اطلاع رسانی کنیم تا همراهی و همدلی مردم در زمینه صرفه‌جویی مصرف آب و سایر مسائل را جلب کنیم.
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز نهم تا سیزدهم مهرماه جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز به منظور شرکت در آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و همچنین آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه در شهرستان بناب به آذربایجان شرقی سفر کرده است.
این چهارمین سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید به آذربایجان شرقی است.

چاپ چاپ