مرز چزابه برای ورود زائران حسینی مناسب سازی می شود
توسط شهرداری منطقه 4 تهران:

مرز چزابه برای ورود زائران حسینی مناسب سازی می شود

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون خدمات شهری و محیط شهرداری منطقه ۴ تهران از آماده سازی مرز چزابه خبر داد و گفت: طرح آماده سازی مرز چزابه تا بُستان نیمه دوم مهر ماه آغاز و تا قبل از اربعین حسینی به پایان می رسد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، حمید ناصحی طی بازدید از مرز چزابه که با حضور عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران انجام شد با اعلام این خبر گفت: به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی و ایجاد تسهیلات رفاهی برای آنان، حد فاصل مرز ایران تا بستان و همچنین محدوده بستان تا خاک عراق با تامین روشنایی، احداث سرویس های بهداشتی و همچنین ایستگاه های فرهنگی و اسکان زائران به مساحت ۲۲ هکتار آماده سازی می شود.
وی با اشاره به احداث سرویس های بهداشتی در مسیر تردد زائران افزود: در این راستا در ۱۰ نقطه از مرز چزابه در خاک ایران و عراق بیش از ۶ چشمه سرویس در خاک عراق و بیش از ۲۰ چشمه در خاک ایران احداث خواهد شد.
معاون خدمات شهری و محیط شهرداری منطقه ۴ با بیان اینکه از نیمه دوم مهرماه حوزه های معاونت امور شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی منطقه در مرز چزابه مستقر می شوند افزود: احداث سوله های اسکان زائران و نمازخانه با گنجایش ۲۰۰۰ نفر به همراه سایه بان، و آماده سازی فضا در سایت مین زدایی در فضایی به مساحت تقریبی ۵۰ هزار متر مربع جهت تسهیل برای زائران از جمله اقدامات پیش بینی شده در مرز چزابه است.
ناصحی افزود: آماده سازی موکب ها به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع، نصب چادر غرفه های فرهنگی و توزیع اقلام مورد نیاز زایران به مساحت ۴۰۰ متر مربع به همراه ایستگاه های صلواتی و فرهنگی، احداث سوله انبار بستان و سوله بیمارستان صحرایی به مساحت ۳۰۰ متر از دیگر اقداماتی است که در مرز چزابه انجام می شود.
وی در ادامه از انجام تبلیغات محیطی از بستان تا مرز چزابه خبر داد و گفت: از بستان تا مرز چزابه در حدود ۳۰ کیلومتر با انجام تبلیغات محیطی مناسب سازی می شود.
ناصحی با اشاره به ایجاد امکانات رفاهی برای معلولان و کم توانان حرکتی افزود: ضمن مناسب سازی معابر بستان و چزابه برای معلولان، امکانات لازم برای حمل زائران کم توان با ویلچر فراهم خواهد شد.
معاون خدمات شهری و محیط شهرداری منطقه ۴ خاطر نشان کرد: نورپردازی سایت مرکزی یادمان شهدا، تامین ماشین آلات سنگین شامل لودر، کامیون و خاور، تامین خودروهای حمل زباله، برپایی نمایشگاه عکس شهدای کربلا در مرز چزابه، احداث طاق نصرت و ایجاد گیت های ورودی در پایانه مرزی چزابه و ساماندهی زائران از دیگر اقدامات پیش بینی شده در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی است.
پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ