در ديدار شهردار منطقه 6 با رئيس دانشگاه تهران

تعیین تکلیف اراضی دانشگاه تهران // دانشگاه تهران برند شهر تهران است...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

نشست مشترک مدیران ارشد شهردار ی منطقه ۶ و هیأت رئیسه دانشگاه تهران ، به منظور بحث و تبادل نظر درباره طرح ساماندهی دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، عظیم بابائی در این دیدار با اشاره به کارکرد فرامنطقه ای منطقه ۶ گفت : منطقه ۶ کارکرد ملی دارد، اکثر مراکز آموزشی، درمانی، تجاری، اداری، وزارتخانه ها، سفارت خانه ها و بخشی از هیات های مذهبی در این منطقه قرار دارند. وی با تاکید بر اهمیت دانشگاه تهران برای شهر تهران افزود: دانشگاه تهران برند شهر تهران است و در بعد ملی و فراملی بسیار با اهمیت است.
شهردار منطقه ۶ ضمن تأکید بر تسریع برای اجرای طرح ساماندهی دانشگاه تهران آمادگی شهرداری منطقه ۶ را برای همکاری همه جانبه در این طرح اعلام کرد و گفت : تهران قرار است شهری دانش پایه باشد قطعاً نماد چنین شعاری دانشگاه تهران که نماد آموزش عالی کشور است، می‌باشد و بایستی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از امیر آباد تا انقلاب شکل بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: باید کارگروه هایی در حوزه های فنی-شهری،حقوقی و مترو متشکل از مسئولین دانشگاه و شهرداری منطقه ۶ تشکیل شود و در این کارگروه ها اولویت های دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد تا براین اساس بتوانیم با همکاری شهرداری منطقه برخی از مشکلات دانشگاه را برطرف کنیم.
دکترمحمود نیلی احمدآبادی ریاست دانشگاه با اشاره به طرح ساماندهی دانشگاه تهران و نقش این طرح گفت: این طرح دارای اهمیت زیادی برای شهر تهران است چرا که کریدور علمی و فرهنگی شهر تهران است.
وی با ابراز آمادگی در خصوص حل و فصل پرونده های فی مابینی در حوزه های مختلف، از آمادگی دانشگاه برای مشارکت در زمینه اجرای طرح های بزرگ خبر داد.
نیلی احمد آبادی ضمن مطلوب ارزیابی کردن همکاری شهرداری منطقه ۶ با دانشگاه تهران خواستار تعامل بیشتر نهاد‌ها و سازمان های شهرداری تهران با دانشگاه تهران برای حل و فصل پرونده های جاری و تصویب مجدد محدوده دانشگاه تهران و توسعه آن شد.
وی همچنین در خصوص زمینه سازی برای استفاده شهروندان از سرانه های ورزشی متعلق به دانشگاه تهران برای استفاده شهروندان اعلام آمادگی کرد.
گفتنی است در این دیدار مقرر شد جلسات منظمی بین مسئولان دانشگاه تهران و شهرداری برای عملیاتی کردن طرح سامان‌دهی کاربری زمین های متعلق به دانشگاه برگزار شود.

چاپ چاپ