تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - اخبار اقتصادی

افتتاح کلینیک مددکاری اجتماعی در منطقه ۷

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه ۷ از راه اندازی کلینیک مددکاری اجتماعی در این منطقه با هدف کنترل و کاهش معضلات اجتماعی و با رویکرد آگاه سازی مردم در خصوص مهارت های زندگی همزمان با روز امورتربیتی و تربیت اسلامی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، محمد رضا غلامی با اعلام این مطلب افزود: این کلینیک با همکاری کلینیک مددکاری نجماعی در خیابان شهید فتحنایی، کوچه شیرین اصفهانی در تاریخ ۸ اسفند ماه افتتاح می شود.
وی تصریح کرد: ارائه مشاوره های تخصصی به افراد آسیب دیده در سطح محلات کم برخوردار، مشاوره فردی و گروهی، پیشگیری از طلاق و خشونت های خانوادگی و در مجموع کاهش و کنترل معضلات اجتماعی با رویکرد آگاه سازی و درمان آسیب دیدگان در خصوص مهارت های زندگی و مداخله در بحران های اجتماعی از جمله اهداف برگزاری کلینیک مددکاری در این منطقه است.
معاون شهردار منطقه ۷ با اشاره به اینکه یکی از مبانی اولیه اعتقادی در اسلام مددکاری و کمک به همنوع است، خاطرنشان کرد: مددکاری اجتماعی خدمتی است حرفه ای که بر دانش, مهارت و ارزش های خاص, به منظور کمک به افراد, گروه ها و جامعه قرار دارد تا آنها قادر شوند استقلال شخصی و اجتماعی و رضایت خاطر خود را از زندگی به دست آورند.
وی در پایان یادآور شد: مراجعه به این مرکز برای عموم آزاد است و در این مرکز کارشناسان و متخصصان مجرب و داوطلب، مسئولیت آموزش و مشاوره شهروندان را بر عهده خواهند گرفت و ضمن ارائه خدمات مشاوره‌ای نسبت به توزیع اقلام آموزشی نیز اقدام خواهد شد.

چاپ چاپ