کسب رتبه برتر در نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - اخبار, خواندني هاي برگزيده‌

کسب رتبه برتر در نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

کسب رتبه برتر در نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن
همزمان با هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد ۲۰۱۷
هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد ۲۰۱۷ از ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه به مدت ۳ روز در مشهد مقدس برگزار شد.در این اجلاس ۴۰۰ میهمان خارجی و متخصص در زمینه مدیریت بحران از ۱۶ کشور آسیایی و ۲ کشور اروپایی و کشور عزیزمان حضور داشتند که مسائل و موضوعات و راهکارهای موثر در حوزه جامعه ایمن در عرصه جهانی را بررسی کردند. در این اجلاس متخصصان برجسته ایمنی از کشورهای مختلف نظیر: تایوان،ژاپن،چین و سوئد به ایراد سخنرانی پرداختند.
نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن نیز همزمان با هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد ۲۰۱۷ به مدت ۳ روز در مشهد مقدس برگزار شد.
در این جشنواره بین المللی ۹۰۰ فیلم با موضوعات جامعه ایمن از ۷۵ کشور برای شرکت در این بخش ارسال شده که ۴۵ اثر برگزیده (پویانمایی،فیلم کوتاه و مستند) در سینما هویزه مشهد اکران عمومی شد.
مهندس حسن مختاری نماینده جامعه ایمن کشور در شهرستان سبزوار از راهیابی پویا نمایی کیک کاغذی در جمع ۱۵ اثر برتر در این جشنواره بین المللی عنوان کرد.
جامعه جهانی ایمن زیر مجموعه سازمان بهداشت جهانی است که با هدف جلوگیری از حوادث و کاهش میزان خسارات جانی و صدمات بدنی اقشار مختلف جامعه فعالیت می کند.
ایمنی مدرسه،ترافیک،محیط کار،سالمندان،مساجد،ایمنی کودکان،بیمارستان ها،اماکن عمومی و منازل از جمله برنامه های جامعه ایمن هستند.
حسن مختاری با بیان اینکه با تلاش های چندین ساله موفق شده ایم که شهرستان سبزوار و جغتای در سال ۲۰۱۶ جز شهرهای پذیرفته شده در لیست شهرهای جامعه ایمن دنیا قرار گیرد تا با همکاری و مشارکت سازمانها و ادارات دولتی و غیر دولتی وNGO هاپروژه جامعه ایمن در این دو شهرستان به اجرا در آید تا در آینده ای نه چندان دور شاهد پیوستن این شهرستان به جوامع ایمن دنیا باشیم ان شاءا….
حسن مختاری کار گروهی،همکاری و همدلی و مشارکت های بخشی ،بین بخشی و فرا بخشی را از مهم ترین عوامل موفقیت در جهت پیشبرد و رسیدن به اهداف جامعه ایمن دانست.
امروزه اکثر کشورها جهت افزایش ضریب ایمنی در جوامع بر روی روش های جدی سرمایه گذاری می کنند زیرا بالا بردن ضریب ایمنی از موارد جدایی ناپذیر و ضروری در جوامع امروزی باید دانست. یکی از بهترین،موثرترین و کم هزینه ترین روش ها آموزش می باشد که باید بصورت ریشه ای و برنامه ریزی شده جهت تمام گروه های هدف توسط سازمانها،ادارات و ارگان های دولتی و غیر دولتی جهت پرسنل و عموم شهروندان برگزار شود تا اقشار مختلف جامعه با این آموزش های پایه ای و مهم آشنا شوند.
موضوع ایمنی یکی از موضوعات مهم است که مدیران شهری باید با آن اهتمام ویژه داشته باشند و در این راستا برگزاری کلاس های آموزشی و برنامه ریزی شده علاوه بر تبادل تازه ترین یافته ها در حوزه ایمنی توانمندیهای شهرها را در این حوزه افزایش خواهد داد.
حسن مختاری در پایان این موفقیت و دستاورد بین المللی را که حاصل یک کارگروهی و منسجم و برنامه ریزی شده بوده را به تمامی شهروندان عزیز سبزواری،جامعه هنری و به ویژه تمامی اعضای تیم کاری جامعه ایمن سبزوار صمیمانه تبریک گفت و عنوان کرد این موفقیت و دستاورد حاصل علاقه،کارگروهی شبانه روزی و چندین ساله است که بدون هیچ حمایتی به دست آمده است و آینده ای درخشان را برای سبزواری ایمن پیش بینی کرد.
جامعه ایمن ساختنی است،یافتنی نیست.
مهندس حسن مختاری نماینده جامعه ایمن کشور در سبزوار

چاپ چاپ