مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه ۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - اخبار شهرداری ها, انتصاب ها

مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه ۹

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه ۹

مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه ۹ با حضور دکتر سمیع‌الله حسینی مکارم معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، مهندس حسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، مهندس کاظم‌نیا جانشین معاونت هماهنگی امور مناطق، مهندس حسین مرادی مدیرکل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق، مهندس سید مجید باقری مشاور و مدیر دفتر معاونت امور مناطق و جمعی از مدیران و مسئولین شهری برگزار شد.
دکتر حسینی مکارم معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به مفهوم هویت شهر، روابط انسانی و ساختار اجتماعی هر شهر را در کنار موارد دیگری چون بناها و رویدادهای تاریخی و سیاسی از اجزای تشکیل دهنده هویت شهر دانست و افزود: همه تلاش‌ها در مجموعه باید در جهت ارتقاء کیفیت زندگی انسان‌ها باشد تا آسایش و آرامش شهروندان تامین شود.
وی با تاکید بر لزوم انسان محور بودن همه اقدامات، استراتژی ها و برنامه‌ها در شهرداری تهران افزود: مردم باید انسان محور بودن فعالیت‌های ما را باور داشته باشند و شهرداری تهران را نهاد خدمت‌گذاری بدانند که قصد دارد آرامش و آسایش آنها را فراهم کند.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با طرح این سوال که «آیا شهرداری توانسته اعتماد مردم را جلب کند؟» افزود: اعتماد مردم از مواردی چون شفافیت در برنامه‌ها و اقدامات بخصوص در زمینه مسائل مالی و پاسخ‌گویی به شهروندان سرچشمه می‌گیرد.
وی تصریح کرد: باور و حمایت مردم می‌تواند نقش بسیار موثری در مشارکت مردم در تمام تصمیم‌سازی‌ها و اجرای برنامه‌ها برای ایجاد درآمدهای پایدار در شهر داشته باشد.
دکتر حسینی مکارم با آرزوی توفیق برای محسنی شهردار پیشین منطقه ۹ افزود: شهردار تهران اراده دارند که مسئولیت‌های شهر تهران به کارشناسان و مدیران متخصص و خدمتگزار سپرده شود تا با تلاش بیش از پیش بتوانیم در مسیر ارتقاء شهر، افزایش مشارکت مردم در تمام ابعاد و اعتمادسازی برای آنها برای رسیدن به شهری شاداب و با آرامش گام برداریم.
مهندس حسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در ادامه جلسه با یادی از زحمات شهرداران پیشین منطقه ۹، دکتر مفاخریان را پانزدهمین شهرداری دانست که سکان این منطقه را به دست می‌گیرد و افزود: باید با تلاش مضاعف خود بتوانیم زمینه تحقق شعار و عمل شهردار محترم تهران آقای دکتر نجفی یعنی «آسایش، آرامش و بازگشت امید به شهر» فراهم کنیم.
وی با اشاره به حضور موثر محسنی در روزهای جنگ تحمیلی و دوره نوسازی و مدیریت شهری اظهار امیدواری کرد با توجه به تجارب، شناخت و پاکدستی او از تجربه‌هایش در جایگاه دیگری استفاده شود.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران افزود: سکان اداره شهر باید در اختیار کسانی قرار بگیرد که پلکان کارشناسی به مدیریت را طی کرده‌اند و انتخاب دکتر مفاخریان با تجربه فعالیت در شهرداری نشان از نگاه به درون سازمان در انتصاب مدیران شهری دارد.
در ادامه جلسه مهندس فرزاد فرهادیان معاون حمل‌و نقل و ترافیک منطقه ۹، به نمایندگی از پرسنل منطقه از خدمات محسنی شهردار پیشین قدردانی کرد و وی را مدیری آ رام، متین، خوش‌خلق و خوش فکر دانست و اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر مفاخریان زمینه‌های ایجاد فضای همدلی، اعتماد، تشریک مساعی و ارتقاء کمی و کیفی خدمات به شهروندان بیش از پیش فراهم شود.
محسنی شهردار پیشین منطقه۹، با اشاره به خدمات دکتر قالیباف در شهرداری تهران اجرای طرحی با عنوان «مدیریت آرامش و احترام» را در منطقه زمینه‌ساز افزایش همدلی و هم‌افزایی دانست و افزود: با وجود اینکه منطقه ۹ از مناطق کم‌برخوردار تهران است اما حضور نیروی انسانی متخصص و بدنه‌ی کارشناسی باعث شد بتوانیم در چهار دوره ارزیابی، موفق به کسب رتبه دوم در میان مناطق ۲۲ گانه شویم.
وی با توجه به قرارگرفتن فرودگاه مهرآباد و میدان آزادی در منطقه ۹ ضمن قدردانی از تلاش های کلیه همکاران، مدیران محلات و شورایاران، خواستار رسیدگی و توجه ویژه به مردم کم برخوردار و محروم شد.
دکتر سید علی مفاخریان با اشاره حضور خود در مجموعه شهرداری تهران از سال ۶۹ و خدمت در بخش‌های مختلف ضمن قدردانی از تلاش‌های محسنی در زمینه نگهداشت شهر با توجه به حساسیت‌های موجود، نقش دکتر محمد خبازها قائم‌مقام منطقه را در اجرای فعالیت‌ها و اقدامات مختلف بسیار اثرگذار و قابل تقدیر دانست.
وی افزود: منطقه ۹ به عنوان دروازه غربی تهران و قدمگاه حضرت امام خمینی(ره) از حساسیت‌های ویژه ای در ارائه خدمات به شهروندان برخوردار است و باید با تلاش مضاعف بتوانیم در مسیر افزایش رفاه، رضایت، اعتماد و مشارکت شهروندان در بخش های مختلف حرکت کنیم.

چاپ چاپ