تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - خواندني هاي برگزيده‌

هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» در منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در قالب هفته تعزیه و سقاخوانی
هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» در منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود
هفدمین سوگواره هنر در ساخت عاشورا با محوریت هفته تعزیه و سقاخوانی منطقه فرهنگی کاشان، در این خطه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این سوگواره که از ۲۲ تا ۲۸ مهرماه جاری(مصادف با ۲۳ تا ۲۹ محرم‌الحرام) در دیار مومنان و برخی از شهرهای منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود برنامه های مختلفی چون تعزیه، سقاخوانی، شب شعر،‌ رونمایی کتاب و…همزمان با هفته تعزیه و سقاخوانی در این منطقه اجرا می گردد.
در شنبه ۲۲ مهرماه نخستین روز، تعزیه حضرت علی اکبر(ع) در میدان ولی سلطان از ساعت ۱۹ اجرا می شود تا آیین افتتاحیه سوگواره همراه با کاری از گروه تعزیه خوانی باب الحوائج کاشان برگزار شود.
در دومین گام، ‌حسینیه حضرت علی اصغر(ع) واقع در خیابان امام خمینی(ره) کاشان میزبان تعزیه کوچکترین سرباز دشت نینوا است که توسط گروه تعزیه خوانی حضرت علی اکبر(ع) قزاآن در شامگاه یکشنبه ۲۳ مهرماه از ساعت ۱۹ اجرا می‌شود.
مجمع تعزیه‌خوانی خیمه داران اهل بیت(ع) اسحاق آباد اجراکننده تعزیه حضرت ابوالفضل(ع) در بازار تیمچه امین الدوله در عصر۲۴ مهرماه از ساعت ۱۶ هستند؛ «شب شعر عاشورایی» عنوان برنامه دیگری است که توسط کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان در فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این تاریخ، از ساعت ۱۸ برگزار می شود.
تعزیه طفلان حضرت مسلم بن عقیل(ع)، کاری از گروه تعزیه خوانی شهدای طاهرآباد در خانه تئاتر جنب مسجد آقابزرگ و تعزیه حضرت ابوالفضل(ع) توسط گروه تعزیه خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) مشکات در حسینه سوریجان میدان قاضی اسدالله به ترتیب در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۹ اجرا می شود.
برگزاری آیین سقاخوانی و تقدیر از پیشکسوت این عرصه حجت الاسلام معتمدی در خانه ابریشم‌چی جنب زیارت طاهر و منصور(موزه عاشورا) توسط موسسه احیای فرهنگ کاشان نیز در آخرین پنجشنبه مهرماه از ساعت ۱۹ صورت می گیرد.
آیین پایانی هفدمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا نیز شامل تقدیر از تعزیه خوان ها و رونمایی از کتاب «مبانی شبیه خوانی» نوشته داوود فتحعلی بیگی با حضور این استاد و محسن هاشمی از تعزیه خوانان برجسته در شامگاه جمعه ۲۸ مهرماه همزمان با ۲۹ محرم در مجتمع فرهنگی شهدای هیئت محبان اهل بیت(ع) خیابان غزنوی برگزار می شود.
شایان ذکر است این سوگواره به همت فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری خانه تئاتر، موسسه احیای فرهنگ،‌شورای تعزیه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می گردد.

چاپ چاپ