تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌

مانور بزرگ ایمنی در برابر زلزله و اطفای حریق در مدارس منطقه ۱۳...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در راستای آمادگی دانش آموزان در برابر زلزله، مانور بزرگ ایمنی پیرامون زلزله و اطفای حریق با حضور شهردار منطقه و اعضای ستاد مدیریت بحران در مدرسه شهید مطهری و همزمان با دیگر مدارس محدوده منطقه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردارمنطقه در حاشیه برگزاری این مانور بزرگ با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی پرسنل و تشکیل گروه مدیریت بحران مدرسه در پی دستورالعمل “مدرسه آماده” ابلاغی از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ؛ هدف از برگزاری این گونه مانور ها را آشنایی معلمان و دانش آموزان با خطرات احتمالی ناشی از وقوع زلزله نظیر آتش سوزی ، مصدومیت ها و خروج اضطراری و در نهایت ارزیابی و بررسی تمرین ها و مانورها و شناسایی نقاط قوت و ضعف اعلام کرد.
وی ضمن تشکر و قدردانی از اعضای ستاد مدیریت بحران ابراز امیدواری کرد: تا با برگزاری اینگونه مانورهای عملیاتی ، دانش آموزان از خطرات احتمالی و حوادث غیر مترقبه و نحوه مقابله با آنها آگاه شده ، تا در مواقع اضطراری از جان خود محافظت نمایند.
بر اساس این خبر، پس از اعلام حادثه از سوی مدیریت مدرسه به سامانه های آتش نشانی و اورژانس، دستور تخلیه مدرسه صادر و دانش آموزان به منطقه امن اعزام شدند ، در ادامه نیز هر یک از سازمان های عملیاتی نسبت به انجام وظایف عملیاتی خود مطابق سناریوی مانور ؛ شرکت گاز به منظور قطع گاز محل حادثه دیده ، هلال احمر وآتش نشانی امداد و نجات، تخلیه امن و اطفای حریق، نیروی انتظامی به ایجاد امنیت در مدرسه و حوالی آن و پلیس راهور نیز به رفع ترافیک در محدوده حادثه پرداختند.
همچنین تیم مدیریت بحران مدرسه به همراه نیروهای دوام منطقه (داوطلب واکنش اضطراری محلات) نسبت به انتقال و تریاژ مصدومین از طبقات و تحویل آنها به اورژانس اقدام کردند.

چاپ چاپ