ضرورت بهره مندی از دانش نخبگان در مدیریت شهرستان کاشان
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان

ضرورت بهره مندی از دانش نخبگان در مدیریت شهرستان کاشان

تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در شرایط حساسی از تاریخ هستیم که کفر جهانی با تمام قوای داخلی و خارجی در مباحث فرهنگی در مقابل اصل نظام جمهوری اسلامی و اصل رهبری قد علم کرده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان،مهندس علی رسول زاده در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه کاشان در مصلی بقیه الله اعظم اظهار داشت: با توجه به سیاست دشمن در تخریب دو اصل نظام جمهوری اسلامی و رهبری ، میطلبد مسئولین و مردم با بصیرت بیشتر به میدان آمده و گوش به فرمان رهبری باشند.

رییس شورای شهر با بیان اینکه مسئولین نظام به هوش باشند که هر گونه کوتاهی در مصلحت کشور و مردم خیانت به انقلاب بشمار می آید افزود: جریان مرموزی در راه است که هر مشکلی را به نظام و رهبری نسبت می دهد ،حال اینکه هر مشکلی در جای خود باید تدبیر شود و همچنین مسئولین و مردم خالصانه در راه تداوم راه شهدا و انقلاب خدمت کنند.

وی خاطر نشان کرد: در اوضاع کنونی وحدت همگانی و مدیریت شایسته مسئولین می تواند مشکلات کشور را کاسته و آبادانی به ارمغان آورد .

رسول زاده با بیان این مطلب که وحدت در شورای پنجم سبب پی گیری و دقت در نظارت بیشتر است گفت:انسجام و وحدت به عنوان یکی از ویژگی های شورای پنجم است و هر ۹ عضو شورای شهر هریک سلایق و نظرات مختلف دارند ولی با وحدت برای منفعت مردم و شهر می کوشند و این امر سبب دقت بیشتر در نظارت شورای شهر کاشان است.

رسول زاده اختلاف سلایق در شورای شهر کاشان را سبب بهبود فعالیت ها و پیشرفت دانست و تصریح کرد: اگر این تضاد ها سبب شود تحمل یکدیگر را نداشته باشند مخرب خواهد بود اما با وجود سلایق متعدد ، شورای پنجم تاکنون موفق بوده است.

ریاست شورای شهر کاشان ضمن اشاره به بودجه سال ۹۷ شورا مشکلات مالی شورا و شهرداری کاشان را متاثر از مشکلات اقتصادی کشور دانسته و گفت: بودجه امسال ۴۱۰ میلیارد تومان است که بخش عمده آن هزینه هایی است که مردم می پردازند و تنها ۵ درصد آن بودجه دولتی است.

علی رسول زاده افزود: از این مقدار ۱۴۷ میلیارد بودجه جاری است که صرف پرداخت حقوق و مزایا۲۰۰۰ پرسنل شهرداری می شود.

وی با اشاره به اینکه که در شهرداری نیروی مازاد وجود دارد که این شامل همه ارگانهای کشور می شود گفت: در این مورد اقداماتی در دست انجام است.

رسول زاده با بیان اینکه بودجه عمرانی شهرداری محدود است خاطر نشان کرد: به دلیل مسائل مالی پرسنل شهرداری حدود ۳ ماه حقوق معوقه داشته و از سویی بسیاری از پروژه های عمرانی شهر در حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل قرار دارد.

وی ضعف مدیریت و نظارت ضعیف بر هزینه ها در شهرداری ها را از دیگر مسائل تاثیر گذار دانسته و گفت: در صورتی کاشان به جایگاه مطلوب و درخور دست می یابد که برای رفع مسائل مالی و مدیریتی از راهکار هایی چون برنامه های کار کارشناسانه و به کارگیری دانش نخبگان بهره مند شویم. به عنوان مثال در حال حاضر اصلی ترین معضل کاشان ترافیک است که تنها با نگاه علمی مدیریت و حل میشود و در این باره مشاوران فعالیت های خود را آغاز نموده اند و برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

علی رسول زاده به اهمیت مشارکت مردم در شورا اشاره کرده و تدوین بودجه ۹۷ با نظرات منطقه ای و مردمی را از مصداق بهره مندی از نظرات و مشارکت های مردمی عنوان کرد.

رییس شورای شهر در ادامه به بارندگی های هفته جاری و مشکلات و معضلات ناشی از جاری شدن سیلاب در سطح شهر نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه از بارش رحمت الهی خدا را شاکر هستیم اما از اینکه قبل از بارندگی شدید هفته جاری در روزهای قبل از آن نمونه هایی از چنین بارندگی ها و و مشکلات آن را داشتیم و نتوانستیم آن را مدیریت کنیم متاسف هستم.

وی افزود: اگر بارندگی ها را مدیریت کرده بودیم همه آبها را می توانستیم برای شهر ذخیره کنیم بنابراین از مدیران شهرستان انتظار داریم با همکاری یکدیگر چنین حوادثی را مدیریت کنند تا مردم با چنین مشکلاتی روبرو نشوند.

رسول زاده با اشاره به اینکه شورای شهر موضوعات شهری را برنامه ریزی می کند اما اجرای آن با دستگاه های دیگر است افزود: امکانات زیادی در شهر است که می توانست در بارندگی شدید هفته جاری و جلوگیری از جاری شدن سیلاب در سطح شهر به کار گرفته شود اما متاسفانه چنین نشد.

ریاست شورای اسلامی شهر گفت: چرا علاج واقعه بعد از آن باید انجام شود؟ البته تمامی نیروهای خدمات شهری و مسولین مرتبط در روز حادثه در صحنه حاضر شده و به مشکلات رسیدگی کردند به خصوص سازمانهای هلال احمر ، آتش نشانی و خدمات شهرداری که من تشکر میکنم ولی جه خوب است که تمامی مدیران و دستگاهها تدابیری اتخاذ کنند که با چنین بحرانی مواجه نشویم.

چاپ چاپ