به پویش “سهم من در حفظ درختان کهنسال شهر” بپیوندید
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - از سراسر ايران

به پویش “سهم من در حفظ درختان کهنسال شهر” بپیوندید...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: شهروندان می توانند به منظور شناسایی، معرفی و حفاظت درختان قدیمی محل زندگی خود به پویش مردمی “سهم من در حفظ درختان کهنسال شهر” بپیوندند.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، فروغ مرتضایی‌نژاد اظهار کرد: پویش مردمی “سهم من در حفظ درختان کهنسال شهر”، طرحی است که به وسیله آن از عموم شهروندان دعوت می‌شود، با شناسایی و معرفی درختان کهن محل زندگی خود، در حفظ و نگهداری از این سرمایه‌ها سهمی داشته باشند.
وی با اشاره به خصوصیات درختان کهنسالی که شامل این طرح مردمی می شوند، اذعان داشت: درختانی زنده و سالم با سن بالای ۷۰ سال و یا محیط دور تنه بیش از ۷۰ سانتی‌متر، درخت کهنسال محسوب می شوند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه به شهروندان فعال در این طرح، پس از اعلام نظر کارشناسان سازمان پارک‌ها و فضای سبز جوایزی اهدا می‌شود، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷، تلفن پاسخگوی ۲۴ ساعته ۳۲۶۷۰۷۰۶ و یا ارسال کد پنج به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۰۱۷۱۷ در این پویش شرکت کنند.
وی با تاکید بر این که ارزش و اهمیت درختان بر هیچ کس پوشیده نیست، ادامه داد: اگر درختان از فضای شهری حذف شوند علاوه بر کاهش منابع تصفیه هوا، فضای بصری، زیبایی شهر و تلطیف هوا نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
مرتضایی‌نژاد با بیان اینکه حفظ و نگهداری درختان به ویژه درختان تنومند و کهنسال شهر یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت سازمان پارک‌ها و فضای سبز است، گفت: این درختان، میراث کهن شهر هستند و برای حفظ و نگهداری این گنجینه‌های ارزشمند همت و عزم همه شهروندان بیش از پیش احساس می‌شود.
وی تصریح کرد: بیشتر درختان کهنسال در محله های قدیمی شهر، حاشیه مادی‌ها و کنار بستر رودخانه کاشته شده که در حال حاضر با خشکی رودخانه و کاهش منابع آبی، این میراث ارزشمند در معرض خطر خشک شدن قرار گرفته‌ است.

چاپ چاپ