مانور “آموزشی عملیاتی ” سازمان آتش نشانی هر یکشنبه برگزار می شود
با هدف ارتقاي فرهنگ ايمني شهروندان

مانور “آموزشی عملیاتی ” سازمان آتش نشانی هر یکشنبه برگزار می شود...

تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از برگزاری مانور “آموزشی عملیاتی ” هر هفته روزهای یکشنبه در مناطق ۱۵گانه شهر اصفهان و به منظور آشنایی شهروندان با اصول و موارد ایمنی خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محسن گلابی افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در نظر دارد مانورهای “آموزش عملیاتی” مختلفی را به منظور آشنایی شهروندان با اصول و موارد ایمنی از جمله تخلیه اضطراری در ساختمان های بلند مرتبه در زمان حریق و حوادث احتمالی، حریق های آشپزخانه ای، کار با انواع خاموش کننده های دستی و … را به صورت تئوری و عملی هر هفته در یکی از مناطق ۱۵گانه شهر اصفهان برگزار کند.
وی با اشاره به این که مانور آموزش عملیاتی در زمینه اطفا حریق، نجات از سطح و ارتفاع و داخل ساختمان هم در این مانورها پیش بینی شده است، اظهار داشت: اطفا حریق سلیندر گاز در ساختمان های بلند مرتبه و نجات مصدوم از ارتفاع از دیگر مواردی است که در این مانور به شهروندان آموزش داده می شود.
گلابی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه مانور آموزش عملیاتی در مناطق مختلف برگزار می شود شهروندان می توانند از آمادگی لازم برای مواجهه با حوادث احتمالی برخوردار شوند و فرهنگ ایمنی آنان ارتقا می یابد.

چاپ چاپ