طنین “زنگ مهر حسینی” در مدارس منطقه۲۱ جاری شد
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - اخبار, اخبار شهرداری ها, اختصاصی

طنین “زنگ مهر حسینی” در مدارس منطقه۲۱ جاری شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با حضور شهردار، قائم مقام، جمعی از مدیران شهری منطقه۲۱ و محسنی نسب مدیر آموزش و پرورش منطقه نه تهران “زنگ مهر حسینی” همزمان با اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه پسرانه یاران انقلاب این منطقه به صورت نمادین به صدا درآمد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، رحمانی شهردار این منطقه با اشاره به همزمانی ایام آغاز سال تحصیلی جدید با محرم و همچنین هفته دفاع مقدس، این تقارن را موهبتی دانست تا بتوان با درک بهتر آموزه های عاشورا و مکتب امام حسین (ع) به استقبال از بازگشایی مدارس رفت و سیره عملی سرور و سالار شهیدان را شمع راه دانش آموزان در طریق علم آموزی و معرف شناسی قرار داد.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تابستانی “سفیران مدیریت شهری” در مدارس منتخب منطقه ۲۱ تاکید کرد: امروزه آموزش نقش بسیار مهمی در ارتقای سطوح فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد و تمامی تلاش‌ها در این است که نسل آینده را مهیای بالندگی توامان علمی و دینی سازند؛ در همین راستا این طرح به صورت ویژه در ایام فصل مدرسه نیز اجرایی می شود.
شهردار منطقه۲۱ نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس را تجدید پیمان با آرمان های شهدا و شناساندن این روز بزرگ به دانش آموزان دانست و افزود: این اقدام نمادین می تواند زمینه آشنایی دانش آموزان و نسل جوان را با فرهنگ شهادت و ایثار فراهم می آورد.
رحمانی با اشاره به حجم زیاد زباله تولیدی روزانه در پایتخت گفت: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور می توانند نقش مهمی را در ترویج و آموزش مباحث مرتبط با حفظ محیط زیست ایفا نموده و در همین راستا شهرداری منطقه۲۱ آماده دریافت هرگونه ایده خلاقانه از سوی دانش آموزان مدارس سطح منطقه با موضوع تفکیک پسماند از مبدا؛ در قالب برگزاری جشنواره های فصلی حفظ محیط زیست و با اهدای جایزه و ثبت ایده های برتر می باشد.
لازم به ذکر است؛ آئین نواخته شدن زنگ مدارس در روز اول مهرماه به صورت نمادین و همزمان؛ طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، باحضور شهردار، معاونین، مدیران و شهرداران نواحی سه گانه منطقه۲۱ در ده مدرسه منتخب این منطقه برگزار شد.

چاپ چاپ