تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - اخبار

حشرات غول پیکر در منطقه ۲

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

پروژه مشارکتی پارک موضوعی غول پیکر برای اولین بار در کشور در زمینی به مساحت ۷ هزار مربع در منطقه ۲ احداث می گردد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، پارک های موضوعی به عنوان جدید ترین روش تلفیق آموزش و تفریح در کشورهای مختلف شناخته می شوند، پارک موضوعی حشرات غول پیکر پروژه ای نوین بوده که به عنوان یکی از جدیدترین ، پیشرفته ترین و در عین جذاب ترین فضاهای فراغتی در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته دنیا اجرا شده است.

رسول کشت پور شهردار منطقه دو ، با اعلام این خبر اظهار داشت : پروژه مشارکتی پارک موضوعی حشرات غول پیکر با هدف ایجاد فضای فراغتی ویژه و آشنایی بازدیدکنندگان با مهمترین گونه های حشرات عجایب آنها طراحی و در دست اجرا می باشد.

شهردار منطقه ۲ با بیان ویژگیهای خاص این طرح افزود: علاوه بر اینکه مجسمه های حشرات در ابعاد بسیار بزرگ و کاملا متحرک ساخته خواهند شد این مجموعه از بخشهای متنوعی نظیر نمایشگاه و کارگاههای آموزشی حشرات واقعی و زنده همراه با ساخت اکوسیستم و زیست بوم آنها، نمایش و فستیوال های متنوع همچون نمایش درخت سخنگو برای نخستین بار در ایران ، اجرای حداقل چند مورد زیستگاه و محل زندگی حشرات در سایزهای بسیار بزرگ با جزئیات و…است.

وی در پایان با اشاره به مطالعات صورت گرفته افزود: این پروژه با بررسی کارشناس مجموعه های مشابه در دنیا و همچنین با استفاده از توان شرکت های مشاور و متخصص، به صورت کاملا جذاب و تفریحی ساخته خواهد شد تا در یک محیط بسیار هیجان انگیز و مفرح تمامی مسائل و نکات آموزشی اشاره شده به خانواده ها ، کودکان و دانش آموزان و همه گروههای سنی مستقل و آموزشی داده می شود.

گفتنی است در طراحی و مساحت زمین پروژه بزرگ بیش از یکصد نفر از چندین کار گروه تخصصی از جمله کار گروه تخصصی زیست شناسان ، جانور شناسان و اساتید دانشگاه، مشاورین و کمپانی های مطرح و صاحب برند بین المللی مشغول کار هستند.

پروژه پارک موضوعی حشرات غول پیکر تا قبل از پایان امسال به بهره برداری می رسد.

چاپ چاپ