پیشرفت ۹۶ درصدی تقاطع غیرهمسطح آزادی / آسفالت معابر سرعت می گیرد
معاون حمل و نقل و امورزیربنایی شهردار کرمان:

پیشرفت ۹۶ درصدی تقاطع غیرهمسطح آزادی / آسفالت معابر سرعت می گیرد...

تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون حمل و نقل و امورزیربنایی شهردار کرمان در نشست عمومی شورا مطرح کرد:

پیشرفت ۹۶ درصدی تقاطع غیرهمسطح آزادی / آسفالت معابر سرعت می گیرد

معاون حمل و نقل و امورزیربنایی شهردار کرمان در نشست عمومی شورا با بیان اینکه تقاطع غیر هم سطح آزادی تا ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری می رسد ٬گفت: علیرغم برودت هوا، پرسنل پیمانکار در حال حاضر در دو شیفت کاری مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش کرمان آنلاین؛ قنبری ادامه داد:این پروژه بالغ بر ۹۶درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات روشنایی زیرگذر توسط پیمانکار برق در حال انجام است.
وی اظهار کرد: عملیات نصب ۲۲۰سگمنت پل ابوذر به پایان رسیده است و این پل نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
قنبری ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۱۷۴ تن آسفالت برای لکه گیری معابر تحویل شهرداری مناطق شده و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص آسفالت معابر سکونتگاه های غیر رسمی نیز گفت: در مرحله اول در شهرک قمر بنی هاشم (فیروز آباد) ۲۵۶ تن قیر تخصیص داده شده که حدود ۴۰ هزار و ۲۸۸ متر مربع عملیات آسفالت انجام شده است.
وی اظهار کرد: در مرحله دوم نیز ۲۴۴ تن قیر تخصیص پیدا کرده است که در این راستا ۳۳ هزار متر مربع از دیگر معابر و کوچه های این شهرک تا پایان سال آسفالت می شود.
معاون حمل و نقل و امورزیربنایی شهردار در خصوص روند اجرایی عملیات آسفالت در شهرک صنعتی نیز گفت: در مرحله اول ۶۹۲ تن قیر تخصیص پیدا کرده است که با توجه به مذاکرات صورت گرفته است که از این میزان ۲۶۰ تن در اختیار ما قرار می گیرد و با این مقدار قیر ۳۳ هزار ۵۰۰ متر مربع عملیات آسفالت پخش خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت:یکی از شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد شهرداری ،” شرکت پ بل ” است که بر اساس قرارداد منعقد شده این شرکت باید حدود ۱۳۱ هزار متر مربع آسفالت انجام دهد که هم اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت:تاکنون عملیات آسفالت بولوار های نصر ،آزادگان و جهاد ،خیابان شهید علی ضیاء و پل شهید بهشتی و محدوده پیرامون آن توسط این شرکت انجام شده است و تعدادی معابر دیگر نیز در دستور کار است.
قنبری اظهار کرد: از اواخر هفته آینده این شرکت که هم اکنون قیر مورد نیاز باقیمانده قرارداد را خریداری کرده و عملیات روکش آسفالت خیابان شهید دستغیب را آغاز می کند.
وی شرکت ” کرمان پتک ” را یکی دیگر از شرکت هایی معرفی کرد که بایستی طی قرارداد منعقد شده ، حدود ۱۰۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت برای ورودی های شهر کرمان انجام دهد که تاکنون حدود ۳۰ هزار متر مربع از ورودی کرمان از سمت جاده زرند (از محل پل شهید رجایی تا سه راهی به سمت زرند) ، ۳۰ هزار متر مربع آسفالت ورودی جاده ماهان و هم چنین ۱۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت ورودی جاده جوپار را انجام داده است و ضلع لاین شرقی ورودی جاده ماهان را نیز ظرف چند روز آینده روکش آسفالت آن را انجام خواهد داد.
وی خاطر نشاد کرد: ضمن اینکه از محل آسفالت فاینانس نیز بر اساس برآورد اولیه حدود ۵۵۰ هزار متر مربع آسفالت در چهار منطقه شهرداری به مناقصه می رود که تاکنون فراخوان انجام شده است و پیمانکاران امتیاز آور مشخص و هم اکنون در حال توزیع اسناد مناقصه برای پیشنهاد قیمت و انتخاب نهایی پیمانکار برای انعقاد قرارداد هستیم.
معاون حمل و نقل و امورزیربنایی شهرداری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه از محل تعهدات خودیای محله ها ،از سال های گذشته شهرداری حدود ۵۴ هزارمتر مربع آسفالت متعهد شده دارد و خوشبختانه هم اکنون قیر لازم خریداری شده است و تا دو هفته آینده آسفالت معابر یاد شده توسط سازمان عمران در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص روند اجرای عملیات زیرسازی معابر گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ هزار متر مربع زیرسازی آماده آسفالت در شهرک صنعتی و ۶۰ هزار متر مربع در شهرک بنی هاشم (فیروز آباد)و ۲۵۰ هزار متر مربع از معابر و کوچه ها در سطح شهر وجود دارد و در صورت تامین اعتبار به مرور توسط شهرداری آسفالت خواهد شد.
وی گفت: با برگزاری مناقصه شهرداری و با عنایت به پیش بینی اعتبارات آسفالت در بودجه شهرداری در سال ۹۷ ،صد درصد بودجه آسفالت تحقق پیدا خواهد کرد اما به دلیل گرانی قیر از ابتدای سال تاکنون متراژ آسفالت پیش بینی شده کمتر خواهد بود.

چاپ چاپ