تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - اخبار

‍‍دستورالعمل استفاده از تابلوهای شهری ۳ هفته آینده ابلاغ می شود...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

🌐رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: دستورالعمل استفاده از تابلوهای تبلیغاتی و مبلمان شهری ۲ تا ۳ هفته آینده به شهرداری های کل کشور ابلاغ می شود.

🔅مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک که در وزارت کشور برگزار شد، افزود: این دستورالعمل در قالب «دستورالعمل انواع تبلیغات محیطی در معابر شهری» به عنوان سند بالادستی برای شهرداری های کل کشور و به منظور یکسان سازی و ساماندهی وضعیت تابلوهای شهری تدوین شده است.

🔅وی اظهار داشت: با اجرای این طرح مشکل آشفتگی تابلوهای تبلیغاتی در شهرهای کشور حل می شود و یک وحدت رویه برای استفاده از این تابلوها در تمام شهرها به وجود می آید.
وی افزود: تبلیغات روی خوروها و وسایل حمل و نقل عمومی به نوعی ممنوع است مگر این که در شورای عالی ترافیک در موارد خاصی مصوب شود و چون سالهای گذشته در این زمینه مصوباتی داشتیم در جلسه آینده در این مورد بحث و نقطه نظرات پلیس راهور هم لحاظ خواهد شد.

🔅سردار مهری هم در این زمینه گفت: با توجه به این که ۳۵ درصد از جان باختگان تصادفات ترافیکی درون شهری و برون شهری بر اثر عدم توجه راننده به جلو می باشد، پیشنهاد می شود که در مورد تابلوهای تبلیغات شهری و برون شهری توجه و اقدامات لازم انجام شود.
وی افزود: همچنین پیشنهاد می شود درصدی از تابلوهای تبلیغاتی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ترافیک اختصاص داشته باشد.

🔅سردار مهری در ادامه با بیان این که با تبلیغات بر روی بدنه و سقف خودروها و اتوبوس ها مخالف هستیم، افزود: البته موارد و استثنائاتی در آیین نامه راهنمایی و رانندگی در این مورد مشخص شده است.
وی همچنین در مورد برخی از خطوط عابر پیاده نیز گفت: در برخی از این خط کشی ها از موادی استفاده می شود که در مواقع بارندگی باعث لغزش و سرخوردن عابر پیاده و خودروها می شود که لازم است با جایگزینی مواد مناسب این مشکل رفع شود.

✳️شهرهای انسان محور در اولویت مدیریت شهری

🔅رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به طرح تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه و مطالعات امکان سنجی ریلی شهری و حومه گفت: در کنار اجرای طرح جامع ترافیک برای شهرهای بزرگ و کلان شهرها اجرای این طرح از اهمیت بسیاری برخوردار است و همچنین برای اولین بار است که مطرح می شود.

🔅وی افزود: طرح تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه نشان می دهد که اراده مدیران شهری به سمت شهرهای انسان محور است و به سمت شهرهایی می رویم که امنیت و سلامت برای عابران پیاده فراهم شود و حمل و نقل غیرموتوری باشد.

❇️جلسه شورای عالی ترافیک کشور با حضور مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا و جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل همگانی در سالن شهید رجائی وزارت کشور برگزار شد.
@shdeal

چاپ چاپ