اقدامات شهرداری سمنان چشمگیر و در مسیر توسعه و پیشرفت منطقه است
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

اقدامات شهرداری سمنان چشمگیر و در مسیر توسعه و پیشرفت منطقه است...

تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - اخبار شهرداری ها, اختصاصی
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

✅رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بازدید از پروژه های شهری سمنان؛

🔻اقدامات شهرداری سمنان چشمگیر و در مسیر توسعه و پیشرفت منطقه است

🔸به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن بازدید از پروژه های در دست اقدام سمنان،ضمن تشکر از تلاش های شهرداری سمنان، این اقدامات را چشمگیر و در مسیر توسعه و پیشرفت شهری ارزیابی کرد.

🔹دکتر مهدی جمالی نژاد با حضور در شهر سمنان، به همراه شهردار و اعضای شورای شهر سمنان از پروژه های شهری مختلف سمنان از نزدیک با روند کار آشنا شد.

🔸حضور در مجموعه ی گردشگری کدیور، میدان دریا دار همتی، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، اقامتگاه موقت مسافران نوروزی، سازمان آرامستان، مجموعه ی ۵۲ هکتاری، خیابان امام و بازار سمنان، خانه خطیبی و پهنه شرقی مسجد امام از جمله پروژه هایی بود که معاون عمرانی وزیر کشور از نزدیک بازدید و با مثبت ارزیابی کردن این طرح ها پیشنهاداتی را ارائه داد.

🔹وی با تحسین حرکت شهرداری سمنان در احیای کوچه باغ های سمنان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سمنان، گفت: امروزه صنعت گردشکری به عنوان یکی از اصلی ترین منابع درآمد پایدار و شناخت فرهنگ های مختلف شناخته می شود و پروژه های این چنینی در شهر سمنان آینده خوبی را برای متصور می سازد.

🔸جمالی نژاد با اشاره به تنوع آب و هوایی و تنوع محصولات در این منطقه، اظهار داشت: صنایع دستی و نرگس خوش بوی سمنان می تواند به عنوان نمادی در این منطقه مبدل شود.

🔹رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از دریا دار همتی به عنوان یکی از قهرمانان ملی کشور یاد کرد و بیان داشت: میدان دریا دار همتی با طراحی منحصر به فردی که دارد پس از تکمیل، شهر را زیباتر خواهد کرد و قطعا نمایشگاه پیش بینی شده در این المان، نقش موثری در معرفی نیروهای دریایی و جاذبه های آبی ایران خواهد داشت.

🔸مهدی جمالی نژاد با حضور در سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان، متوسط عمر ناوگان حمل و نقل ماشین های سنگین سمنان را بالا خواند و افزود: با هماهنگی مدیر عامل شرکت عقاب(اسکانیا) آمادگی همکاری لازم و حمایت در این بخش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرداری سمنان را داریم.

🔹وی از بازار سمنان به عنوان نماد فرهنگ غنی مردم سمنان ذکر کرد و خاطر نشان کرد: پروژه های پیش بینی شده در این منطقه نقش به سزایی در احیای بافت تاریخی و تبدیل این مجموعه به پایگاه اصلی گردشگری سمنان دارد و امیدوارم با استفاده از صنایع هنری سمنان، رونق بازار سمنان نیز بیشتر گردد.

🔸معاون عمرانی وزیر کشور در بازدید از خانه خطیبی و پهنه شرقی مسجد امام(ره) سمنان گفت: خوشبختانه علیرغم تمام محدودیت های اقتصادی، در بحث بازآفرینی شهری و احیای بافت تاریخی اقدامات خوبی در شهر سمنان صورت پذیرفته است و این نشان از توجه ویژه شهردار محترم نسبت به این مقوله دارد و جای تشکر دارد.

🔹وی در پایان با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی باید با تلاش روزافزون مرهمی برای مردم عزیز ایران باشیم، تصریح کرد: ایجاد نشاط اجتماعی از ملزوماتی است که در شرایط کنونی بیش از پیش حس می شود.

🔸شهردار سمنان نیز در این بازدید ضمن تشریح پروژه های شهرداری سمنان، رویکرد شهرداری سمنان را توجه به بافت تاریخی و بازآفرینی فضاهای شهری، ایجاد نشاط اجتماعی، توسعه شهری، درآمدهای پایدار در بخش گردشگری، توجه به تمامی سنین ازجمله کودکان و رضایت شهروندان ذکر کرد وافزود: در پنجمین دوره از مدیریت شهری سمنان همکاری خوبی بین شورا و شهرداری وجود دارد و با تعریف ۱۴۰ پروژه ی موثر در شهر، شهروندان سمنانی شاهد رشد و توسعه این منطقه در بحث پروژه های شهری خواهند بود.

🔹شایان ذکر است ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام، زیارت حضرت یحیی ابن موسی(ع)، و حضور در مسجد جامع و مسجد امام سمنان و حضور در افتتاحیه جشنواره شهر کودک از دیگر برنامه های رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بود.

چاپ چاپ