آبروی کشور به برکت خون شهداست
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - اخبار شهرداری ها, اختصاصی

آبروی کشور به برکت خون شهداست

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهرنوشت: شهردار تهران صبح امروز به همراه جمعی از مدیران شهری در باغ موزه دفاع مقدس حضور یافت و در آئین اهتزاز بزرگ ترین پرچم ایران که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، شرکت کرد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در آیین اهتزاز بزرگ ترین پرچم ایران که به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با تبریک آغاز چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به مقام معظم رهبری، امام راحل، شهدا و تمامی ملت ایران گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون کشور ما اتفاقات بسیاری را پشت سر گذاشته است. تجربه هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن با وجود تمام سختی ها و تلخی ها، کشور ما را به کشوری مقتدر تبدیل کرد.
وی ادامه داد: دفاع مقدس برای ما افتخار دائمی به وجود آورد و ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس از دستاوردهای آن دوران است.
شهردار تهران با اشاره به بیانات امام راحل گفت: ایشان فرمودند قدر این ملت شریف را بدانید و تا وقتی این ملت پشتیبان شماست از چیزی هراس نداشته باشید. همین نگاه ایشان، جنگ را که یک تهدید بزرگ بود به فرصت تبدیل کرد.
حناچی در ادامه یادآور شد: آبروی کشور به برکت خون شهدایی است که جان خود را فدای این سرزمین و انقلاب کردند.
وی مبارزات حضرت امام (ره) را مصداق این آیه شریفه که: «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» دانست و گفت: زمانی که امام راحل مبارزه را شروع کردند تعداد کمی در اطرافشان حضور داشتند، اما با کمک خدا به نصر نهایی دست پیدا کردند و انشاءالله ما با دعای شهدا راه را ادامه خواهیم داد.

حناچی در حاشیه آئین اهتزاز بزرگ ترین پرچم ایران مطرح کرد
تلاش شهرداری برای حل معضل ترافیک با ایجاد زبان مشترک
شهرنوشت: شهردار تهران بر تلاش مدیریت شهری برای حل معضل ترافیک از طریق ایجاد زبان مشترک تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه آیین اهتزاز بزرگ ترین پرچم ایران در باغ موزه دفاع مقدس، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: به همت همکارانم در سازمان نوسازی عباس آباد، مراسم اهتزاز پرچم ایران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب انجام شد.
وی ادامه داد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کنار موزه دفاع مقدس و یادمان شهدای ترور، سپاسگزار تمامی شهیدان انقلاب و دفاع مقدس هستیم و یاد و خاطره آن‌ها را گرامی می داریم و یکی از بزرگ‌ترین پرچم های جمهوری اسلامی را از همین نقطه به اهتزاز در می آوریم.
شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید در این روزها آیا خبر خوبی برای شهروندان دارید، گفت: همان طور که می دانید یکی از مشکلات اصلی شهر تهران ترافیک است و تمامی تلاش ما ایجاد زبان مشترک برای حل این معضل است. هم اکنون متروی تهران روزانه دو‌ میلیون سفر را انجام می دهد که برنامه شهرداری و شورای شهر افزایش این رقم به هفت میلیون سفر است.
حناچی تصریح کرد: در همین راستا تا پایان سال خط شش متروی تهران افتتاح خواهد شد و خط هفت نیز که قبلا افتتاح شده بود و به دلایل فنی مسافرگیری در آن متوقف شده بود، فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

سردار کارگر در آئین اهتزاز بزرگ ترین پرچم ایران:
جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت قدرتمند است
شهرنوشت: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت قدرتمند است.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، سردار سرتیپ بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در آیین اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی به مناسبت آغاز دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با تبریک این ایام به مردم و مقام معظم رهبری گفت: به کوری چشم دشمنان و استکبار جهانی ملت بزرگ ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیرد و امروز مفتخریم که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در می آوریم.
وی یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی از منظر مقام معظم رهبری را «ثابت قدم بودن مردم در شعار و انقلاب» دانست و ادامه داد: در انقلاب فرانسه انقلابیون بعد از ۱۵ سال از مسیر انقلاب منحرف شدند و دوباره نظام پادشاهی برپا شد و در انقلاب روسیه نیز خیلی زودتر، انقلاب از مسیر اصلی خود و از مردم جدا شد. اما انقلاب ما که با نام خدا برای مردم و استقلال کشور به وجود آمد همچنان به راه خود ادامه می دهد.
کارگر دومین ویژگی انقلاب از دید مقام معظم رهبری را «احیای هویت های لگدمال شده در کشور» معرفی کرد و گفت: ایران کشوری با استعدادها و ثروت فراوان است، اما قبل از انقلاب در اختیار بیگانگان بود. در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان فرمودند که مردم هنوز تلخی عهدنامه ترکمنچای را فراموش نکرده اند؛ معاهده ای که بخش های زیادی از کشور ما را در اختیار روسیه قرار داد در حالی که دریافت خسارت از ایران در آن زمان از سوی روسیه کمر ملت را شکسته بود و ما صد سال زیر سلطه روسیه قرار داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: در دوره پهلوی اول رضاخان که قلدری اش فقط برای مردم بود وقتی با تهاجم بیگانه مواجه شد ترسید و از کشور گریخت. در حالی که در دفاع مقدس ما با تمام قدرت ایستادیم و حتی حضرت امام(ره) قبول نکردند که به در برابر حملات هوایی به پناهنگاه بروند و رزمندگان نگذاشتند حتی یک وجب از خاک وطن به دست بیگانگان بیفتد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان مشکلات رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: شهردار تهران که در آن سال ها در دفاع مقدس خدمات شایانی به رزمندگان داشتند می دانند ما حتی سیم خاردارمان را هم از خارج وارد می کردیم، اما امروز به لطف خدا دستاوردهای بسیاری در زمینه های مختلف داریم. امروز در انرژی هسته ای تلاش دشمنان این است که اجازه ندهند دستاوردهای بیشتری داشته باشیم.
کاگر تصریح کرد: در زمینه های نظامی هم کافی است به نمایشگاه ها بروید و ببینید چه دستاوردهای بزرگی را در چهل سال اخیر داشته ایم. امروز ما رتبه دوازدهم علمی جهان را داریم و همه این ها به برکت انقلاب اسلامی است و باید قدردان آن باشیم.
وی افزود: متاسفانه امروز برخی می خواهند جوانان ما را گمراه کنند و نگذارند که آنها دستاوردهای انقلاب و واقعیت ها را ببینند، اما جوانان باید بدانند که امروز ما خود تصمیم گیر هستیم در حالی که در دوران قبل از انقلاب سفارت آمریکا بود که برای شاه تصمیم می گرفت.
کاگر عنوان کرد: ملت ما مطمئن باشد که جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت قدرتمند است و امروز هیچ کس در منطقه هیچ تصمیمی بدون ایران نمی تواند بگیرد. همین جا اعلام می کنم که جوانان ما امروز به مراتب از جوانان دوره انقلاب و دفاع مقدس بهتر هستند و انشاءالله در همه عرصه ها برای دفاع از کشور و انقلاب حاضر خواهند بود.

چاپ چاپ