اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان

بیش از ۱۳ هزار کارگاه ساختمانی متخلف و فاقد مجوز تعطیل شد...

تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - اخبار, اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان:
بیش از ۱۳ هزار کارگاه ساختمانی متخلف و فاقد مجوز تعطیل شد/ برگزاری دوره آموزشی کنترل خشم و ضوابط شهرسازی ویژه ماموران رفع تخلفات شهری
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: در ۹ ماه سال جاری، ۱۳ هزار و ۳۴۶ کارگاه ساختمانی متخلف و فاقد مجوز در شهر اصفهان تعطیل شد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن محمد حسینی با اشاره به اینکه برای مأموران رفع تخلفات شهری دوره های آموزشی متعددی اعم از ضوابط شهرسازی، کنترل خشم و هوش هیجانی برگزار شده است، اظهار کرد: مدیریت بدون زور و اجبار ویژه مسئولان پیشگیری و رفع تخلفات مناطق، انگیزش شغلی و ارتباط مؤثر از جمله کلاس هایی است که در آینده برگزار می شود.
وی ادامه داد: همچنین در آینده دوره آشنایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مهارت های خودآگاهی، مقررات ملی ساختمان، تهیه و تنظیم گزارشات و صورت جلسه حقوقی، آیین دادرسی، آشنایی با مراجع قضایی و حقوق شهروندی ویژه کارشناسان این اداره کل برگزار خواهد شد.
مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان افزود: طی یک سال گذشته بیش از ۱۰ دوره آموزشی به صورت تخصصی برای کارکنان این اداره برگزار شده است.
وی ادامه داد: دوره آموزشی ضمن خدمت شامل مباحث رعایت اصول در محیط کار، دوره اخلاق و مناسبات اداری و دوره آموزش نظام جامع آماری (فرآور) از دیگر آموزش های ارائه شده به کارکنان در یک سال اخیر است.
محمدحسینی همچنین از تشکیل پرونده سلامت جسمی و روانی برای همه پرسنل اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری خبر داد و گفت: این طرح در چند مرحله عملی خواهد شد که در مرحله نخست از ۱۹۲ نفر پرسنل اداره تست و آزمایش های مخصوص گرفته خواهد شد.
وی با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۱۳ هزارو ۳۴۶ مورد تعطیلی کارگاه های ساختمانی متخلف و فاقد مجوز داشته ایم، اظهار کرد: ۷۶۰ مورد ساختمان رها شده در سطح مناطق ۱۵ گانه شناسایی شده است که بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ و ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها برای رفع خطر و ایمنی شهروندان و حفظ منظر شهری در حال پیگیری جهت رفع تخلف و تعیین تکلیف آنها هستیم.
رفع تخلف خودروهای فرسوده
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: بر اساس تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز از آنها ممنوع و شهرداری مکلف است از آنها جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن مذکور اقدام کند، طبق همین وظیفه ذاتی و قانونی تا پایان آذر سال ۹۷، یک هزار و ۱۱۵ اخطاریه و تذکر برای پیشگیری و رفع تخلف جهت جمع آوری خودروهای فرسوده در شهر اصفهان صادر شده است.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت ۵۱۲ خودرو فرسوده جمع آوری و بیش از ۸۰ درصد آن توسط مالکان رفع تخلف شده است.
محمدحسینی افزود: هم اکنون بیش از ۵۰ اکیپ ویژه رفع تخلف ساختمانی در سطح شهر مشغول خدمت رسانی هستند و همین تعداد اکیپ نیز در قسمت سدمعبر فعال است که در مواقع نیاز و بحران در کنار یکدیگر درصدد رفع مشکل یا تخلف فعالیت می کنند.

چاپ چاپ