شهردار قم عنوان كرد:

ضرورت برگزاری مسابقه فراملی برای طراحی المان‌های ورودی قم...

تاریخ انتشار: 08 جولای 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار قم گفت: به دلیل اهمیت ورودی اتوبان تهران و جعفریه اگر لازم باشد باید یک مسابقه فراملی برای این دو ورودی انجام شود تا صاحبان امر طرح‌های خود را ارائه دهند تا المان‌هایی در شأن شهر قم برای این دو ورودی مهم طراحی شود.
به گزارش شهر نیوز، محمد دلبری در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی شهر قم با اشاره به اینکه شهر قم ام القرای جهان اسلام است، گفت: ورودی‌های شهر قم باید به صورتی طراحی شوند که نشان دهنده این شهر، شهر اهل بیت(ع) است.
وی بیان کرد: نوع المان‌هایی که در این ورودی‌ها به کار می‌رود بسیار مهم است و نباید المان‌های ساده‌ای به کار روند.
دلبری تصریح کرد: اتوبان قم یک اتوبان ملی و یا فراملی است و همه میهمانان خارجی و زائران ۱۷ استان از زیر المان این ورودی می‌گذرند و نیاز به یک المان فراملی دارد.
وی عنوان کرد: یکی از طرح‌های معمولی دروازه قرآن است که نشان می‌دهد که شهر قم شهر اهل بیت(ع) است.
شهردار قم با بیان اینکه دو ورودی برای ما بسیار اهمیت دارد گفت: ورودی جعفریه به این دلیل که مسیر ورود حضرت معصومه(س) به قم است و ورودی تهران برای شهر قم مهم هستند و باید المان‌های مفهومی به کار روند.
وی بیان کرد: به دلیل اهمیت این دو ورودی اگر لازم باشد باید یک مسابقه فراملی برای این دو ورودی انجام شوند تا صاحبان امر طرح‌های خود را ارائه دهند تا المان‌هایی در شان شهر قم برای این دو ورودی مهم طراحی شود.
اطلاع رسانی از مشخصات پروژه به اندازه خود پروژه مهم است
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هنگام اجرای پروژه‌های شهری باید اطلاع رسانی کامل در خصوص مشخصات پروژه صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در خصوص مشخصات پروژه به اندازه خود پروژه مهم است عنوان کرد: در پروژه‌ای که چند میلیارد هزینه می‌شود باید اطلاع رسانی مناسب و مطلوب در خصوص ذکر مشخصات پروژه اقدام کرد.
شهردار قم بیان کرد: می بایست در پروژه میدان بزرگ امام خمینی(ره) در خصوص ۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۰۰ دوش حمام اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا این امکانات به مردم و زائرین به طور کامل معرفی شود.
وی تصریح کرد: شهرداری می‌تواند با استفاده از بنرهای بزرگ و همچنین رسانه‌های جمعی فعالیت‌های خود و همچنین مشخصات پروژه‌ها را به مردم توضیح دهد.
انتهای پیام/

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.