تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - اخبار شهرداری ها

توسعه زیرساخت فیبر نوری شهر ‏کرمان در سال جاری

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان گفت: زیرساخت فیبر نوری شهر ‏کرمان در سال جاری توسعه خواهد یافت.

حیدر هادی زاده در گفت و گو با کرمان آنلاین با اشاره به این که اجرای پروژه فیبر نوری از سال‌های گذشته در شهرداری دنبال می شده است خاطرنشان کرد: با پیگیری های مکرر و انتخاب پیمانکار مناسب، پروژه فیبر نوری در سال گذشته کلید خورد‏ و فاز اول اجرای آن در آذر ماه سال ۹۷ آغاز شد.

وی افزود: فاز اول به طول شش کیلومتر شامل چهار کیلومتر مسیر اصلی و دو کیلومتر انشعابات فرعی اجرایی شده است که در حال حاضر در این مسیر۱۱ مرکز به بستر فیبرنوری متصل شده اند و از این زیرساخت ارتباطی استفاده می کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان با بیان اینکه در حال پیگیری هستیم تا در سال جاری تمام شهر کرمان تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرد؛ تصریح کرد: قرار است در مورد طرح های سرمایه گذاری و پیمانکاری پیشنهادی، در شورای سازمان بحث و تصمیم گیری شده و در نهایت بر اساس طرح مصوب، پروژه فیبرنوری اجرا شود.

وی گفت: اجرای پروژه فیبر نوری به ترتیب و براساس اولویت های موجود اجرا می‌شود و علاوه بر پوشش دادن‏ مراکز و مناطق شهرداری، پروژه پایش تصویری نیز مدنظر است.

چاپ چاپ