رفع نابهنجاری های ترافیکی در تهران قدیم در اولویت برنامه ها
تاریخ انتشار: 15 جولای 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها, اختصاصی

رفع نابهنجاری های ترافیکی در تهران قدیم در اولویت برنامه ها...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: رفع وضعیت نابهنجار ترافیک در منطقه ۱۲ و توسعه حمل و نقل عمومی در این محدوده از جمله اولویت های برنامه ریزی این معاونت برای تغییر سبک زندگی و بازگشت حیات به تهران قدیم است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران به نقل از”تهران سما” ، سید جعفر تشکری هاشمی در حاشیه نشست دیروز معاونت حمل و نقل و ترایک شهرداری تهران برای ارتقای کیفیت حمل و نقل شهری در منطقه ۱۲ افزود: طبق تاکیداتی که شهردار تهران برای بازگشت هویت و ارتقای کیفیت زندگی در محدوده تاریخی تهران قدیم داشتند، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در حوزه ارتقای کیفیت خدمات حمل و نقلی، توسعه حمل و نقل عمومی پاک در این محدوده و رفع موانع ترافیکی موجود، مناسب سازی پیاده راه ها و توسعه آن در این محدوده، ایجاد مسیر دوچرخه سوار، راه اندازی اتوبوس گردشگری و…. برنامه هایی را در دست اجرا دارد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در حال حاضر نابه سامانی های ترافیکی مشکل بزرگ منطقه ۱۲ محسوب می شود، ادامه داد: نابه هنجاری های ترافیکی یکی از بزرگترین دغدغه های مدیریت شهری و ساکنان منطقه به شمار می رود. وجود چرخ دستی ها وحجم انبوه خودروها در این محدوده علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی و کاهش ایمنی تردد؛ مشکلات ترافیکی را برای مردم و اهالی این منطقه سخت کرده است.

وی یادآور شد: به همین دلیل یکی از محورهای معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این است که چه راهکارهایی را می تواند اتخاذ کند تا منطقه ۱۲ از نظر کیفیت ترافیک وضعیت قابل قبولی را داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در ادامه با اشاره به گزارش هایی که در این جلسه از سوی تمامی حوزه های حمل و نقلی و مشاوران ارائه شد، بیان کرد: مطالعه در خصوص توسعه مسیرهای پیاده رو در محدوده تهران قدیم یکی از برنامه هایی است که معاونت حمل و نقل در صدد اجرای آن است. در حال حاضر مشاوران این طرح مشغول مطالعه در خصوص قابلیت پیاده راه های منطقه هستند تا معابری که امکان خالی شدن از خودروها را دارد، به پیاده راه تبدیل شده و جریان ترافیکی این خیابان ها به سایر معابر این منطقه هدایت شود تا شهروندانی که قصد خرید و تردد در این محدوده را دارند رفت و آمدی ایمن داشته باشند.

تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به ارائه گزارشی در خصوص توسعه مسیرهای دوچرخه همگانی در منطقه ۱۲ نیز یادآور شد: انجام مطالعاتی در خصوص گسترش مسیرهای دوچرخه همگانی در منطقه ۱۲ بخش دیگری از مطالعات این معاونت را در این محدوده شامل می شود. خوشبختانه مطالعات اولین نشان داد که ظرفیت خوبی در منطقه برای گسترش دوچرخه سواری وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه مطالعاتی نیز در خصوص امکانات ویژه حمل و نقلی برای توریست ها و گردشگران نیز در این منطقه در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: بعد از اتمام تمامی مطالعات حمل و نقلی و ترافیکی در منطقه ۱۲ ایده هایی که قابلیت اجرا شدن در این محدوده را دارند به کمیسیونی که به همین منظور در منطقه ۱۲ توسط شهردار تهران ایجاد شده است، ارائه کنیم.

به گفته معاون شهردار تهران پیش بینی می کنیم که بعد از اتمام کامل مطالعات توسعه زیرساخت های حمل و نقلی در این منطقه برای نیمه دوم سال اقدامات اصلاحی خود را دراین محدوده انجام دهیم.

تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی حمل بار و مسافر در این محدوده ، استفاده از سیستم های هوشمند در سطح منطقه برای کنترل جریان ترافیک و نظم انضباط باید با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی در این محدوده و ایمنی موتورسواران و عابران در این محدوده از جمله بحث هایی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با تاکید بر اینکه افزایش جاذبه های شبانه این منطقه به حوزه حمل و نقل و ترافیک کمتر مربوط باشد، یادآور شد: حوزه حمل و نقل در این محدوده چه در روز و چه در شب باید امکانات لازم را تدارک ببیند و تفاوتی بین شب و روز نخواهد بود. در واقع باید امکانات حمل و نقلی و ترافیکی را چه در بخش عمومی و چه در بخش خصوصی باید فراهم کنیم.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.