سلیقه فرهنگی شهردار کرمان ستودنی است
معاون سازمان سينمايي کشور:

سلیقه فرهنگی شهردار کرمان ستودنی است

تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون سازمان سینمایی کشور گفت: برای تعاملات فرهنگی در حوزه سینما به شهرهای زیادی سفر کردم اما سلیقه فرهنگی شهردار کرمان، نسبت به سایر شهرداران دیگر متمایز و ستودنی بود.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، حیدری خلیلی در جلسه مشترک شهردار و سرمایه‌گذاران که در خصوص ساخت سالن‌های سینمایی در پروژه‌های تجاری تشکیل شد؛ با تاکید بر تدوین بسته حمایتی و تشویقی سرمایه گذاری به منظور ایجاد پردیس های سینمایی در شهر کرمان افزود: استان و شهر کرمان شایستگی ارتقا شاخص‌های فرهنگی را دارد و توسعه فضاهای فرهنگی در سالهای گذشته این ادعا را ثابت کرده است.
وی با اشاره به این که تجربه ثابت کرده مجتمع های تجاری موفق، سینما را در مجموعه خود داشته اند؛ خاطرنشان کرد: این امکان فرهنگی به رونق کسب و کار کمک می کند بنابراین پیشنهاد دادیم تا در احداث مجموعه های تجاری، سالن های سینمایی در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: با توجه به جمعیت کرمان تعداد سالن های سینمایی محدود است و شهر کرمان باید ١٣سالن سینمایی داشته باشد و این امکان به طور بالقوه در کرمان وجود دارد.
وی تصریح کرد: با حمایت شهرداری و استانداری باید پردیس های سینمایی در شهر کرمان ایجاد شود.
در ادامه این جلسه علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در حال حاضر چهار سالن سینمایی در شهر کرمان فعال است و با این وجود وضعیت فضاهای سینمایی برای شهر کرمان مناسب نیست.
وی همچنین با اشاره به این که سالن های سینمایی در شهر کرمان کیفیت لازم را ندارند، ادامه داد: با توجه به استقبال مردم کرمان برای دیدن فیلم های سینمایی در سالن سینما، خواهان ایجاد پردیس های سینمایی در شهر و استان کرمان هستیم.
در این جلسه ابوالقاسم سیف الهی مشاور گروه توسعه اقتصاد ملل در کرمان افزود: در پروژه رفاهی و تجاری «برلیان» در میدان بیرم آباد و همچنین در پروژه تجاری «لوتوس» سالن های سینمایی در نظر گرفته شده است.
وی از پیشرفت خوب پروژه تجاری تفریحی برلیان خبر داد و گفت:این پروژه طی ٣۶ماه آینده به بهره برداری می رسد .
سیف الهی در ادامه به سینمای قدیمی تابان اشاره و خاطرنشان کرد: این سینما قدمت تاریخی دارد و در صورت حمایت سازمان سینمایی کشور، می توان از آن به عنوان موزه‌ی پیشینه سینمای کرمان استفاده کرد.
در ادامه این جلسه سرمایه‌گذاران به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود برای ایجاد سالن‌های سینمایی پرداختند و به وجود سالن های سینمایی در پروژه های تجاری خود اشاره کردند.

شهردار کرمان در نشست هم اندیشی با معاون سازمان سینمایی کشور:

از ساخت سالن‌های سینما در پروژه‌های تجاری حمایت خواهیم کرد

شهردار کرمان گفت: برای ایجاد سالن‌های سینمایی در پروژه‌های بزرگ تجاری از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد و تسهیلات و تخفیفاتی را در لوایح عوارضی ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری در پروژه‌های تجاری، در نظر خواهیم گرفت.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در جلسه مشترک با حیدری خلیلی معاون سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با حضور جمعی از مدیران فرهنگی کرمان و سرمایه گذاران برگزار شد؛ وجود امکانات تفریحی، هنری و از جمله سالن های سینمایی را یکی از معیارهای شهر توسعه یافته ذکر کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع، برای برگزاری جلسه‌ای مشترک با سازمان سینمایی کشور پیگیری کردیم تا در راستای این جلسه مشترک بتوانیم حمایت های وزارت ارشاد را در این حوزه جلب کنیم.
وی با تاکید بر این که مجتمع های تجاری، سینمایی و هنری یکی از نمادهای شهر توسعه یافته محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: در این خصوص سینما نه تنها وسیله ارتباط جمعی محسوب می شود بلکه می تواند نقش موثری در رونق یافتن مجتمع های تجاری ایفا کند.
شهردار کرمان تصریح کرد: در صورتی که در مجتمع های تجاری، فضای فرهنگی و هنری چون سالن های سینما در نظر گرفته شود، این اتفاق خوب، جاذب جمعیت بوده و در حوزه‌ی عمومی موجب شادابی و نشاط مردم می‌شود و در یک فضای جمعی تعلق خاطر ایجاد می‌کند.
وی ادامه داد: در صورتی که سرمایه گذاران در مورد فراهم شدن زمینه لازم برای ایجاد سالن های سینمایی در مجتمع های تجاری پیشنهاداتی دارند؛ می‌توانند نظرات خود را به شهرداری ارایه کنند تا شهرداری تسهیلات و تخفیفات مورد نیاز برای ساخت سالن های سینمایی در پروژه های تجاری را در لوایح عوارضی پیشنهادی برای ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری مدنظر قرار دهد.

عالم‌زاده افزود: شهرداری برای ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری در پروژه های تجاری، لوایح عوارضی پیشنهادی مدنظر دارد که باید به تصویب شورا برسد و امیدواریم با تصویب این لوایح، ساخت چند سالن سینما در مجتمع های تجاری در حال ساخت به نتیجه برسد.
لازم به ذکر است در حاشیه این جلسه ایلاقی معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان در گفت و گو با کرمان آنلاین گفت: برای تدوین بسته حمایتی و تشویقی در جهت ساخت پردیس های سینمایی در مجتمع های تجاری، شهرداری، اتاق بازرگانی و سازمان سینمایی کشور مشارکت کرده و از سرمایه گذاران حمایت خواهند کرد و در تدوین این بسته حمایتی نظر سرمایه گذاران لحاظ خواهد شد.

چاپ چاپ