توسعه رینگ گردشگری شمال تهران با اتصال توچال به دربند
شهردار منطقه یک

توسعه رینگ گردشگری شمال تهران با اتصال توچال به دربند

تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - اخبار شهرداری ها, اختصاصی, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه یک در جلسه با مدیرعامل شرکت ورزش های کوهستانی:
توسعه رینگ گردشگری شمال تهران با اتصال توچال به دربند
سرمایه گذاری از بخش مسکن به گردشگری با اجرای فاز مطالعاتی طرح اتصال تله کابین توچال به دربند ، رینگ گردشگری شمال تهران را توسعه می دهد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهرداری این منطقه در جلسه با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سهامی توریستی ورزش های کوهستان با اعلام خبر فوق اظهار داشت : توسعه گردشگری در شمال تهران بهترین راه برای جذب سرمایه گذاری در این منطقه از بخش مسکن به گردشگری است.
وی گفت : با توجه با شرایط و ظرفیت های مختلف گردشگری، فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در شمال تهران و وجود برخی محدودیت های ترافیکی استفاده از مدهای جدید حمل و نقلی بر جاذبه های گردشگری این منطقه می افزاید بر همین اساس طرح پیاده راه سازی حدفاصل دربند تا سربند و تجهیز آن بعنوان گذرگاه پیاده و پلازای شهری و استفاده از ماشین های برقی در این محدوده یکی دیگر از طرح های قابل اجراست که مطالعات آن در حال انجام است.
موسوی تصریح کرد: طرح جامع گردشگری دربند با پیش بینی دراز مدت مبتنی بر ارایه خدمات ایمن با تکیه بر دانش روز و ایجاد فضای حداکثری ایمن و مفرح باید مورد بررسی قرار گیرد .
وی افزود: ایمن سازی جداره ها و گذرهای عابر پیاده در مسیر کوهنوردی دربند برای حضور بیشتر خانواده ها قبل از شروع فصل بارش در دستور کار قرار دارد.
شهردار منطقه یک پیش از این اتصال پارکینگ نمایشگاه بین المللی را بعنوان پایانه گردشگری با استفاده از مدهای جدید حمل و نقلی چون منوریل و … به توچال را از طرح های سرمایه گذاری توسعه رینگ گردشگری دانست که با انعقاد قرار داد احداث ایستگاه مترو در این پایانه این طرح وارد فاز مطالعاتی شده است .

چاپ چاپ