افتتاح پروژه های شهری در هفته دولت با اعتباری افزون بر ۷/۵ میلیارد تومان
شهردار مرودشت خبر داد:

افتتاح پروژه های شهری در هفته دولت با اعتباری افزون بر ۷/۵ میلیارد تومان...

تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

فرماندار شهرستان مرودشت:

خبرنگاران باید قلم و زبان مردم باشند تا در چارچوب قانون از مسئولین مطالبه گری کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مرودشت جلسه شورای اداری شهرستان، و مراسم تجلیل از خبرنگاران درسالن اجتماعات شهدای شهرداری مرودشت برگزار شد.

مهندس رهام پیکری فرماندار شهرستان مرودشت ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگار کسی است که به دنبال خبر است، ویژگی خبر درستی و صحت آن است، یک خبر درست و پالایش شده قطعا مخاطبین خوبی خواهد داشت ولی اگر خبر کذب باشد خبرنگار مخاطبین خود را از دست می‌دهد.
فرماندار شهرستان مرودشت در ادامه خاطر نشان کرد: مدیری که پاسخگو نیست و روابط عمومی قوی ندارد در حاشیه قرار می‌گیرد و حتی اگر عملکرد خوبی‌ هم داشته باشد به مردم منتقل نخواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه که کاری‌هایی در بین مسئولین وجود دارد که مردم آن‌ها را نمی‌بینند، افزود: خبرنگار باید باشد تا داد مردم را به مسئولین و عملکرد مسئولین را به مردم برساند.
فرماندار مرودشت در ادامه خبرنگاری را عشق و علاقه دانست و خاطر نشان کرد: خبرنگاران هم قلم دارند و هم زبان اما مردم نه زبانی برای داد زدن و نه قلمی برای نوشتن دارند، بنابر این لازم است تا خبرنگار هم قلم باشد و هم زبان تا در چارچوب قانون از مسئولین توضیح بخواهد و آن را به گوش مردم برساند.
مهندس سید مهدی مکّی شهردار مرودشت در ادامه، ضمن گرامیداشت روزخبرنگار گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در راستای پیشرفت مجموعه شهری گام برمی‌دارند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
شهردار مرودشت در ادامه به عملکرد شهرداری در چهارماهه ابتدایی امسال اشاره کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به هفته دولت، شهرداری مرودشت آماده بهره‌برداری از پروژه‌هایی به ارزش هفت و نیم میلیارد تومان است.
وی در ادامه بیان داشت؛ بهره‌برداری از پارک دانشمند در منطقه شرقی شهر به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان، بهره‌برداری زمین چمن با بودجه افزون بر ۳۶۰ میلیون تومان، ایمن‌سازی و بهسازی پیاده‌رو انقلاب، رونمایی از خودرو بالابر آتش‌نشانی، بتن غلتکی شهید دشتکی، بهره‌برداری از پروژه‌های آبنما با ارزش ۲۵۰ میلیون تومان و نورپردازی در سطح شهر با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیون تومان از برنامه‌های شهرداری در هفته دولت است.
وی همچنین نصب و راه‌اندازی تجهیزات بازی در پارک‌ها با ارزش ۳۰۰میلیون تومان، تامین ۴۰۰ تن قیر برای ۵۷ کوچه و معبر و سه خیابان در مناطق محروم و کم برخوردار شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری در هفته دولت عنوان کرد.
شهردار مرودشت در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال جاری پروژه‌های دیگری در شهر مرودشت نیز به بهره‌برداری خواهد رسید خاطرنشان کرد: جدول گذاری میدان تمدن و میدان آب، دریافت مجوز آسفالت برای مناطق محروم با ارزش ۳ میلیارد تومان ، اصلاح تقاطع‌های پرخطر، احداث زمین چمن مصنوعی دوم در منطقه غرب شهر، حل مشکل پسماندهای شهری، پیگیری و انتقال آرامستان از شهر به خارج از حوزه جغرافیایی شهری، پیگیری توقف خودروهای سنگین در معابر و خیابان‌ها و اجرای پروژه فاز دوم پیاده‌رو سازی از دیگر برنامه‌هه و پروژه های شهرداری تا پایان امسال است.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری امام جمعه موقت مرودشت با گرامیداشت روز خبرنگار، با بیان اینکه خبرنگاری با ویژگی های خاص خود به هیچ شغل دیگری شبیه نیست، کوچکترین خطا و اشتباه در این شغل را مشکل ساز خواند و افزود: خبرنگار باید زیرک بوده و از برابر کوچکترین مسائل و حوادث بی تفاوت نگذشته و به بیان حقایق بپردازد.
وی انتقاد سازنده و منصفانه از سوی خبرنگاران را سبب اصلاح ایرادات دانست و گفت: نقد سازنده در کنار بیان نقاط قوت و فعالیت های مسئولین توسط خبرنگاران می‌تواند در رشد و اعتلای شهرستان موثر باشد.
امام جمعه موقت مرودشت در ادامه با بیان اینکه، خبرنگاران به عنوان چشمان تیز بین جامعه نقش مهمی در انعکاس مسائل و مشکلات مردم دارند آنها را رابط اصلی بین مردم و مسئولین خواند و افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران در خط مقدم مبارزه با دشمن بویژه در فضای مجازی قرار دارند و می توانند با بروزرسانی و سرعت دهی به اطلاعات و آگاهی دهی به مردم از بروز بسیاری از آسیب ها در جامعه جلوگیری کنند.
در ادامه چند تن از خبرنگاران شهرستان نقطه نظرات خود در حوزه خبرنگاری بیان و همچنین توسط مسوولین شهرستان از این عزیزان تجلیل بعمل آمد

چاپ چاپ