تا دو سال آینده تعداد ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی در شهرستان تربت حیدریه ایجاد میگردد.
دکتر باستانی نماینده مردم تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه

تا دو سال آینده تعداد ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی در شهرستان تربت حیدریه ایجاد میگردد....

تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در نشست خبری دکتر باستانی ، نماینده مردم تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ، ایشان تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در دو سال آینده را ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی عنوان داشتند
به مناسبت روز خبرنگار ، دکتر سعید باستانی ، نماینده شهرستان تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ، در نشستی خبری با اصحاب رسانه شهرستان تربت حیدریه حضور یافت .
?وی فعالیت خبرنگاران در حوزه خبر و اطلاع رسانی را خوب توصیف کرد و گفت : جای ارائه گزارشهای تحلیلی و تفسیری را در بین اخبار شهرستان خالی است و همچنین اصحاب رسانه باید بیشتر از گذشته نسبت به معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان در حوزه های گردشگری ، اقتصادی ، فرهنگی و … اهتمام داشته باشند .

?باستانی در پاسخ به سوالی در خصوص علت احداث مجتمع فولاد در بخش رُخ که قطب کشاورزی منطقه است و احداث این مجتمع ممکن است اثرات مخرب زیست محیطی برای منطقه داشته باشد گفت : دو مجتمع دیگر فولاد تربت حیدریه فاصله بسیار کمتری با شهر دارند و اگر احداث مجتمع اثرات مخربی داشت باشد یقینا احداث آن در نزدیکی شهر برای انسانها و شهروندان خطرناک تر بود و همچنین در محلی که این مجتمع در حال احداث است به دلیل آهکی بودن زمین به هیچ عنوان نمی توان کار کشاورزی انجام داد .
?نماینده شهرستان تربت حیدریه و مه ولات و زاوه افزود : در تربت حیدریه سه فولاد با سرمایه گذاران مختلف داشتیم که سرمایه گذار فولاد رُخ بسیار با جدیدت پیگیر احداث مجتمع بود و به نتیجه رسید .

?دکتر باستانی نتایج سفر وزرا ، معاونین وزرا و مقامات کشوری را اینگونه بیان نمود که : در طول سه سال گذشته با برنامه ریزی و با توجه به نیاز شهرستان اقدام به هماهنگی حضور مقامات کشوری به شهرستان کرده ایم و یقینا بازدید مقامات پایتخت نشین از وضعیت شهرستان کمک شایانی به مدیران شهرستان می نماید تا بتوانند خواسته ها و مطالبات خود را ارائه نمایند و خروجی این رفت آمد ها را باید از مدیران مربوطه در شهرستان پرسید چرا که این مدیر است که باید بتواند با ارائه طرح و استفاده از فرصت حضور یک مقام کشوری خواسته های خود را مطالبه نماید .

?سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به موضوع اشتغال در شهرستان اشاره کرد و بیان داشت : با سرمایه گذاری های صورت گرفته در شهرستان دربخش های صنعت و کشاورزی که رقمی حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال می باشد ، امید داریم که در ۲ سال آینده شاهد ایجاد ۱۰۰۰۰شغل باشیم .

?رئیس فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران گفت : عدم وجود نظامی سیستماتیک در کشور مشکلات عدیده ای را در همه بخش ها و حوزه ها ایجاد کرده است و در حال حاضر بزرگترین مشکل کشور سیستم نظام بانکی است که باید هرچه زودتر اصلاح شود .

✳️وی گفت : بدترین نوع بانکداری در دنیا را داریم و بانکها با ورود به حوزه های اجرایی مشکلات فراوانی را برای کشور به وجود آورده اند .
باستانی به موضوعات شهری و شهرداری ها نیز پرداخت و دست خالی شهرداران شهرهای شهرستان به لحاظ منابع مالی و درآمدی را علت اصلی عدم تغییر مبلمان شهری و اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی عنوان نمود .

چاپ چاپ