شهردار منطقه 5 مشهد:

استفاده از جوانان برای ساماندهی حاشیه شهر

تاریخ انتشار: 23 جولای 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در هم اندیشی با گروه مشاوران جوان تاکید کرد؛

نشست هم اندیشی شهردار منطقه ۵ با گروه مشاوران جوان با هدف آشنایی با مشکلات و معضلات پیش روی این منطقه و برنامه ریزی برای استفاده از ایده ها و نظرات این گروه در دفتر شهردار منطقه ۵ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، در این نشست که با حضور شهردار منطقه ۵، معاونین و مدیران منطقه، ریاست گروه مشاوران جوان و اعضای این گروه برگزار گردید در ابتدا مشاوران جوان به معرفی فعالیت ها و برنامه های خویش پرداخته و پس از آن مشاور جوان منطقه ۵، نقاط قوت و ضعف شناسایی شده در منطقه را ذکر کرد.
در ادامه جلسه شهردار منطقه ۵ مشهد گفت: باید ایده‌ها بر طبق واقعیت‌های موجود مطرح شود.
حسن هدایتی اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی ایران با توجه به رشد جمعیت کشور ما از کشورهای جوان محسوب می‌شود و به همین جهت دارای ظرفیت‌های بسیاری است.
وی با تاکید بر وجود ظرفیت‌های جوانان ادامه داد: جوان بودن یک کشور علیرغم اینکه مشکلاتی را همراه دارد اما پتانسیل‌های بسیاری را نیز در خود دارد و ما باید از این موضوع بهترین استفاده را ببریم و از طریق گروه مشاوران جوان پل ارتباطی جوانان و شهرداری را تقویت کرد.
شهردار منطقه ۵ مشهد در خصوص حاشیه نشینی در شهر مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهر مشهد بیشترین میزان حاشیه نشینی را دارد باید به رفع این مشکل پرداخت.
هدایتی افزود: یکی از مسائلی که گریبان‌گیر شهرها و کشورها است بحث حاشیه نشینی است و حتی در کشورهای پیشرفته نیز این معضل وجود دارد اما باید با این معضل به طور جدی مقابله کرد زیرا حاشیه نشینی مشکلات زیادی را در حوزه‌های مختلف ایجاد می‌کند.
وی تصریح کرد: در جامعه‌ای که در آن قرار داریم و هر روز که می‌گذرد با روز قبل فاصله زیادی دارد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشیم و گرفتار کار هیاتی و روزمرگی نشویم و برای تحقق تمامی امور و اهداف همراه با یک برنامه‌ریزی مدون پیش برویم.
شهردار منطقه ۵ مشهد گفت: یکی از مباحث دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که مشورت‌هایی که مطرح می‌شود عملیاتی و قابل اجرا باشد و در فضایی ایده‌آل نباشد بلکه ایده باید بر طبق واقعیت‌های موجود مطرح شود.
هدایتی در خصوص فعالیت در بحث فرهنگی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری بحث فرهنگ است و در این خصوص باید خیلی کار شود زیرا اگر دشمن بتواند از این رخنه‌ها استفاده کند می‌تواند به اهداف خود برسد.
وی با بیان اینکه امنیت امروز را مدیون خون شهدا هستیم، ادامه داد: باید اولویت کارها بحث فرهنگ باشد و به طور جد در مقابل تهدیدهایی که از سوی دشمن می‌شویم، ایستاد.
در ادامه رییس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد گفت: گروه مشاوران جوان بازوی نظارتی و علمی مدیران شهری است.
وی ادامه داد: فلسفه تشکیل این جلسات در این است که مدیران و معاونان مناطق سطح شهر شناخت نسبی از گروه مشاوران جوان پیدا کنند و با زوایای گروه آشنا شوند تا تعامل دو سویه در این بین صورت گیرد.
قاسم پور با اشاره به نقش جوانان اظهار داشت: مشاوران جوان با شناسایی نقاط ضعف و ارائه راهکارهایی برای رفع مسائل موجود در مناطق مختلف سطح شهر فعالیت می‌کنند.
رییس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد تصریح کرد: مشاوران جوان در کار مدیران مناطق و مدیران شهری دخالت نمی‌کنند و نباید این سوء تفاهم ایجاد شود بلکه آنها بازوی نظارت و علمی هستند و براساس تحقیقات و مشاهداتی که دارند تلاش می‌کنند تا توسط کارشناسان مربوطه به رفع معضلات و مشکلات مناطق بپردازند و نقاط قوت شهر را ارتقاء دهند.
قاسم‌پور با اشاره به اینکه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر توجه جدی به حاشیه شهر دارند، تاکید کرد: در جلسات مختلفی که با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد یکی از دغدغه‌های آنها بحث حاشیه شهر است و تصمیم دارند حاشیه شهر را به متن تبدیل کنند و از این محرومیت خارج کنند.
وی افزود: با توه به این مهم کارگروهی تحت عنوان کارگروه مشاوران حاشیه در گروه مشاوران جوان شهرداری فعال شده است که هدف آن صرفا بازدید نباشد بلکه با رصدهایی که انجام می‌شود آن نقاط از حاشیه شهر که دچار آسیب جدی‌تری است را در اولویت قرار گیرد.
قاسم‌پور خاطرنشان کرد: دیدار مردمی که در این مناطق صورت می‌گیرد یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازدید است و تا امروز بازتاب و ثمرات خوبی را به همراه داشته است.
رییس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد عنوان کرد: یکی از مباحث ما این است که در ادامه این جلسات راهکارهایی را بچینیم و همچنین فعالیت با نگاه عدالت گستری، نخبه پروری و تربیت مدیران آینده شهری از برنامه‌ها است.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.