تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - خواندني هاي برگزيده‌

نامه شهردار اصفهان به رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

نامه شهردار اصفهان به رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها
تشکیل کارگروه ویژه حل مشکلات مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
مجمع شهرداران کلانشهرها به اجرای طرح «هم پیوندی» بپیوندد
ارتقاء ۱۸ نقطه آسیب دیده به سطح استاندارد تاب آوری
شهردار اصفهان با ارسال نامه ای به مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران، با توجه به مشاهدات عینی در سفر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان آنها را به تشکیل کارگروهی ویژه برای انجام فعالیت های لازم در این منطقه در سه سطح کوتاه، میان مدت و بلند مدت دعوت کرد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در این نامه که خطاب به پیروز حناچی، شهردار تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها تنظیم شده است، بر کاهش تاثیرات ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرده و نوشته است: در بازدیدی که شخصا به همراه جمعی از مدیران شهرداری اصفهان از این منطقه داشتم، مقرر شد با همراهی و هم جهتی نهادهای مردمی اقدامات فوری برای کاهش تألمات ناشی از سیل انجام گیرد.
وی در ادامه این نامه با تشریح اینکه بر اساس مشاهدات عینی، کارگروهی ویژه برای انجام فعالیت های لازم در این منطقه در سه سطح کوتاه، میان و بلند مدت تشکیل شد، آورده است: در این کارگروه مقرر شد، فعالیت های کوتاه مدت برای تامین نیازهای اولیه از جمله پوشاک، خوراک، دارو و لوازم بهداشتی که هم اکنون نیز با همت شهرداری و خیران اصفهانی در حال انجام است، انجام شود.
شهردار اصفهان تصریح کرد: فعالیت های میان مدت ناظر بر بازسازی خسارات تحمیلی به امکانات زیرساختی از جمله معابر و خطوط مواصلاتی و اقدامات اصلاحی برای ایجاد پل ها و…. است. در این خصوص نیز معاونت عمران شهرداری اصفهان مأمور به تهیه گزارش و پیگیری موضوع است.
وی با بیان اینکه فعالیت های بلندمدت، متضمن برنامه هدفمند و فرآیند محور به منظور ارتقاء سطح تاب آوری فرهنگی و اجتماعی زیستگاه های انسانی در مناطق محروم بلوچستان است، خطاب به مجمع کلانشهرها نوشته است: در این زمینه قصد داریم تا با اجرای طرح «هم پیوندی» با شهرهای بلوچستان بتوانیم به صورت نمونه، یکی از نقاط محروم این استان را با همیاری و همکاری کنشگران مدنی به سطحی از استاندارد فرهنگی و اجتماعی در دو بخش “فراسازه ای” یعنی انجام اقداماتی همچون ایجاد فرهنگسراها، مراکز تفریحی و مراکز کارآفرینی و بخش “فرارفتاری” مانند برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی به تناسب نیاز برسانیم.
نوروزی در پایان این نامه تصریح کرد: اعتقاد داریم اگر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در اجرای طرح «هم پیوندی» با شهرهای بلوچستان هم ساز و هماهنگ شوند، می توان ۱۸ نقطه تعریف شده را با ظرفیت های موجود به سطحی از تاب آوری رساند تا ضمن کاهش آسیب های ناشی از محرومیت های متعدد در این استان، بتوانیم پایگاه های میان فرهنگی را شکل داده که این امر خود باعث و بانی محرک توسعه در دیگر نقاط محروم این منطقه خواهد بود و اثرات آن تنها به زمان سیل محدود نخواهد شد.

چاپ چاپ