به ابتکار شهرداری ناحیه 8 منطقه 15 انجام شد؛

اجرای طرح «چهارشنبه سبز» در محله خاورشهر منطقه ۱۵

تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

طرح «چهارشنبه سبز» به ابتکار شهرداری ناحیه۸ در مدارس محله خاور شهر منطقه ۱۵ برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، سعید دادگستر شهردار ناحیه ۸ منطقه با اعلام اینکه این طرح به همت اداره مدیریت پسماند منطقه و با مشارکت مدارس انجام می شود، گفت: این طرح در راستای حفاظت از محیط زیست و آموزش و ترویج تفکیک زباله از مبدا، چهارشنبه هر هفته با نام «چهار شنبه سبز» برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه محله خاور شهر دارای ۸ مدرسه است، افزود: مدرسه ابتدایی دخترانه مهدی دوست اولین مدرسه اجرای طرح بوده و تا پایان سال نیز امیدواریم با همکاری دیگر مدارس برای دانش آموزان بیشتری اجرا شود.

دادگستر اضافه کرد: دانش آموزان در این طرح با پسماند خشک، تر، نحوه تفکیک پسماند خشک ، غرف بازیافت و خودروی ملودی جمع آوری پسماند خشک آشنا می شوند.

شهردار ناحیه ۸ گفت: پیش از برپایی دوره های آموزشی جلساتی با مدیران، کادر اداری و معلمین و نیز با سرایداران جهت همکاری در برگزاری دوره آموزشی و ورود ماشین های جمع آوری پسماند خشک مدارس برگزار می شود.

وی اضافه کرد: دانش آموزان هر چهارشنبه پسماند خشک منازل خود را در کیسه های نمدی جمع آوری می کنند تا تحویل خودروی مولودی دار دهند.

شایان ذکر است؛ چهارشنبه این هفته این طرح با حضور شهردار ناحیه۸ در مدرسه مهدی دوست برگزار شد و در پایان به تعدادی از دانش آموزان هدایایی توسط شهردار ناحیه اهداء شد.

چاپ چاپ