توسعه برنامه های محله محور در سایه رصد فرهنگی محلات محقق می شود
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک:

توسعه برنامه های محله محور در سایه رصد فرهنگی محلات محقق می شود...

تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - اخبار, اختصاصی
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شناسایی، ارزیابی و آینده نگری جریان های فرهنگی اجتماعی محلات اهمیت بسزایی دارد که انجام این مهم در سایه رصد فرهنگی و برنامه ریزی درست برای اجرای آن محقق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ،سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در نشستی که با حضور شهردار ناحیه سه ، دبیر شورایاری محله امامزاده قاسم(ع)، مدیرمحله و مدیراجتماعی و فرهنگی آن ناحیه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: لازمه انجام هر فعالیت و تصمیم گیری عالمانه، داشتن آمار و اطلاعات صحیح و نیازسنجی دقیق هرمحله آن هم در کوچک ترین پهنا و مقیاس ممکن است.
سجادی گفت: برنامه ریزی و سیاستگذاری محله محور، از شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی ایجاب می کند که به طور پیوسته و مداوم رصد محله صورت پذیرفته و هرساله اطلاعات محله به روز رسانی شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک افزود: اقدامات فرهنگی و دسترسی به واقعیات موجود در مناطق و محلات شهر و همچنین مشارکت دادن مردم در شناسایی و حل مسائل و مشکلات فرهنگی اجتماعی محله خود نویدبخش تغییر و تحول در برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی و نهادینه سازی کار عالمانه در حوزه فرهنگ، به خصوص در شهرداری خواهد بود.
وی در این جلسه به مشکلات سرای محله ،حسینیه امامزاده قاسم (ع) و احداث درمانگاه به منظور رفاه حال شهروندان و ارائه طرح های فرهنگی مناسب با نیاز محله رسیدگی کرد.

چاپ چاپ