نظارت بیشتر بر شرکت‌های خدماتی طرف قرارداد شهرداری
شهردار کرمان خبر داد:

نظارت بیشتر بر شرکت‌های خدماتی طرف قرارداد شهرداری

تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار کرمان گفت: نظارت بر عملکرد شرکت‌های خدماتی طرف قرارداد شهرداری بیشتر خواهد شد.
به گزارش کرمان‌‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که با حضور رییس و سایر اعضای شورا برگزار شد، با بیان این‌که بازرسی شهرداری به‌صورت جدی به شکایات کارگران رسیدگی می‌کند، گفت: در خصوص ایمنی کارِ کارگران تنظیف نیز از اداره‌کل تعاون، کار و امور اجتماعی درخواست خواهیم کرد تا نظارت‌ بر شرکت‌های خدماتی را که با شهرداری کرمان قرارداد دارند، افزایش دهد.
وی از پرداخت به‌موقع حقوق کارگران شرکتی شهرداری خبر داد و گفت: همچنین تمام بدهی‌های سنوات گذشته به شرکت‌های خدماتی طرف قرارداد با شهرداری و کارگران این شرکت‌ها پرداخت شده است.
شهردار کرمان همچنین بر پیگیری مصوبات شورا در کمیته انطباق فرمانداری برای جلوگیری از اعمال سلیقه در تصمیم‌گیری‌ها و رفع مشکلات شهروندان تأکید کرد.
عالم‌زاده از پیشنهاد شهرداری کرمان به شورای اسلامی شهر مبنی بر دومرحله‌ای شدن صدور پروانه ساختمانی نیز خبر داد و با بیان این‌که جزییات این طرح پس از بررسی و تصویب در کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، ارایه خواهد شد، گفت: این اقدام به نفع شهروندان خواهد بود.
وی افزود: همچنین برای کاهش رفت‌وآمد شهروندان به شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان، مقرر شد سه نفر از همکاران شهرداری برای تأیید نقشه‌ها در سازمان نظام مهندسی ساختمان مستقر شوند.
شهردار کرمان همچنین در این نشست که مهندس قنبری، معاون پیشین حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار نیز حضور داشت، ضمن تقدیر از زحمات وی در مدت حضورش در شهرداری کرمان گفت: مهندس قنبری در مدت حضورش در شهرداری کرمان، ارتباط و تعامل مطلوبی با سایر همکاران شهرداری و همچنین دستگاه‌های مربوط برقرار کرد.
عالم‌زاده افزود: همچنین علی‌رغم وجود مشکلات ریز و درشت در مسیر اجرای پروژه‌های شهری، مهندس قنبری کارها را با قوت پیش بُرد، اجرای پروژه‌ها سرعت گرفت و تعداد قابل توجهی از پروژه‌های بزرگ و کوچک شهرداری ازجمله پل‌ها و تقاطع‌های غیرهم‌سطح به بهره‌برداری رسید.
وی در ادامه، برای مهندس قنبری، معاون پیشین حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، آرزوی سلامتی و توفیق کرد.
لازم به ذکر است؛ در این نشست با اهدای لوح ازسوی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، از محمدعلی قنبری، معاون پیشین حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان تقدیر شد.

شهردار کرمان تأکید کرد:
ضرورت بهبود کیفیت خدمت‌رسانی در مدیریت شهری

مراسم تکریم و معارفۀ مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان، با حضور شهردار، معاونان شهردار و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در این آیین ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه و پیگیرانۀ «مهندس منوچهری»، مدیرعامل پیشین سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان، از وی به‌عنوان نیرویی باتجربه در ابعاد مختلف مدیریتی و اجرایی یاد کرد و گفت: داشتن حس مسئولیت‌پذیری و قانون‌مداری ازجمله وظایف مدیران شهرداری است که باید تمام همکاران ما در مناطق و سازمان‌ها با سرلوحه قرار دادن این مهم و با تکیه بر اصول، قوانین و معیارها، در مسیر خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر و شایسته‌تر به شهروندان گام بردارند.
سیدمهران عالم‌زاده با اشاره به این‌که سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری از ظرفیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار امیدواری کرد با تعامل، همدلی، هم‌فکری و همراهی مدیران، کارشناسان و کارکنان تلاشگر شهرداری بتوانیم در مسیر تحقق و پیشبرد اهداف شهرداری و از همه مهم‌تر اعتمادسازی مردم نسبت به مدیریت شهری و همچنین جلب رضایت خاطر شهروندان حرکت کنیم.
وی بهبود کیفیت خدمت‌رسانی در مدیریت شهری را مهم و حائز اهمیت دانست و بیان کرد: لازم است مدیران در طول دورۀ خدمت خود با به‌کارگیری تمام توان و کوشش خود و ظرفیت‌های موجود، در جهت خدمت‌رسانی بهتر و با کیفیت بیشتر به شهر و شهروندان تلاش کنند؛ چراکه مردم شایسته خدمت هستند.
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان نیز در این نشست، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های «مهندس منوچهری» در طی مدت مدیریت ایشان، بر اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های شهرداری در جهت توسعه و عمران شهری تأکید کرد و گفت: امید است همۀ مدیران و کارکنان با علاقه‌مندی هرچه بیشتر برای جلب رضایت شهروندان و داشتن شهری آباد تلاش کنند.
مهدی نیکویی ضمن آرزوی موفقیت برای مدیرعامل پیشین سازمان عمران و بازآفرینی شهری افزود: امید است مدیریت جدید نیز مایه خیر و برکت و موفقیت‌های چشم‌گیر برای این سازمان باشد.
وی رشد و توسعه را ازجمله اهداف همۀ سازمان‌ها دانست و گفت: برای رسیدن به این رشد و توسعه، قطعاً عوامل مؤثری نقش دارند که اساسی‌ترین و مهم‌ترین این عوامل، سرمایه انسانی است که بدون شک نقش آن‌ها در توسعه، عاملی بنیادی محسوب می‌شود.
مدیرعامل پیشین سازمان عمران نیز در ادامه، از همۀ همکارانی که در مدت مسئولیتش همکاری و تعامل خوب و صمیمانه‌ای با این مجموعه داشتند، قدردانی کرد.
عطاءالله منوچهری افزود: همۀ اقداماتی که در این سازمان انجام گرفته، حاصل تلاش کارکنان خدوم این مجموعه است و همۀ این اقدامات بیانگر آن است که با کنار هم بودن و دست در دست هم نهادن، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.
سرپرست جدید سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان نیز در این نشست، با بیان این‌که فعالیت در این مجموعه و خدمت‌رسانی به مردم مایه افتخار است، گفت: علی‌رغم مسایل و مشکلات مختلفی که در این مجموعه وجود داشت، اما خوشبختانه با تمهیدات و تدابیر خوب و مناسب مهندس منوچهری، توانستیم مشکلات را پشت سر گذاشته و گامی در جهت عمران و آبادی شهر برداریم.
جواد نظری افزود: امیدوارم بتوانیم در این دوره با تلاش و پشتکار مضاعف در مسیر خدمت به مردم و عمران شهری گام‌های بهتری برداریم و دِین خود را نسبت به مردم و شهرمان ادا کنیم.
لازم به ذکر است؛ در این نشست با اعطای حکم ازسوی شهردار کرمان، «جواد نظری» به‌عنوان سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری معرفی شد.
همچنین با اهدای لوح، از خدمات «عطاءالله منوچهری»، مدیرعامل پیشین سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری کرمان، قدردانی شد.

چاپ چاپ