در سال گذشته؛

بیش از ۵۴ هزار مترمربع به فضای سبز شهر کرمان افزوده شد

تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان از افزایش مساحت فضای سبز به میزان ۵۴ هزار و ۷۹۱ مترمربع در سال گذشته خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، یدالله علیزاده اجرای فضای سبز میدان آزادی، درخت‌کاری رفیوژ بلوار نسیم در شهرک مطهری و درخت‌کاری رفیوژ بلوار شهید سجادی در شهرک مطهری را ازجمله فضا‌های سبز اجرا شده دانست و گفت: فضای سبز بوستان امید (شهرک صنعتی) و فضای سبز پارک خبرنگار نیز در سال گذشته اجرا شده است.
وی از اجرای فضای سبز فاز جدید پارک پدر، پارک‌های ارغوان، شب‌بو و نرگس و فضای سبز فاز دوم پارک ابوالفضل علیه‌السلام در شهرک مطهری و مثلثی‌های اطراف آن خبر داد و افزود: فضای سبز کوچه ۲۲ بلوار رسالت، خیابان هلال احمر و پیاده‌راه حاشیه بزرگراه شمالی (حدفاصل بلوار شهید عباس‌پور و خیابان مهدیه) نیز اجرا شده است.
علیزاده همچنین مساحت فضاهای سبز احیاشده در سال ۹۸ را ۱۲ هزار و ۵۴۹ مترمربع ذکر کرد و گفت: پارک ریحانه در خیابان ابوذر جنوبی و پارک استاد شهریار ازجمله فضاهای احیا شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان به کاشت ۱۴۷۶ مترمربع چمن و ۱۴ هزار و ۹۸۴ اصله درخت و ۹۲۵۸ اصله درختچه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته حدود ۱۹ هزار و ۶۷۲ مترمربع از انواع گیاهان پوششی کاشته شده است.
علیزاده از کاشت دو میلیون و ۱۶۷ هزار نهال فصلی و ۵۵ هزار ۷۲۳ نهال چندساله خبر داد و گفت: ۳۴ هزار و ۵۶۰ اصله درخت نیز هرس شده است.
وی به لایروبی ۱۷۱ هزار و ۸۶۱ مترمربع جوی‌های شهر اشاره کرد و گفت: همچنین حدود ۳۳۷۸ اصله از درختچه‌های زینتی هرس شده است.
علیزاده اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای به مساحت ۱۵ هزار و ۹۷۷ مترمربع و اجرای آبیاری بارانی به میزان ۴۵۶ مترمربع را از دیگر اقدامات سال گذشته دانست و گفت: سیستم آبیاری قطره‌ایِ حدود ۱۹۴ هزار و ۵۸۷ مترمربع از فضای سبز شهر کرمان اصلاح شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان افزود: همچنین برای اجرای شبکه آب خام، حدود ۵۹۷۲ متر لوله‌گذاری شده است.

چاپ چاپ