آموزش مجازی سفیران ترافیک در قلب طهران
معاون حمل‌‌و‌نقل ترافیک منطقه ۱۲:

آموزش مجازی سفیران ترافیک در قلب طهران

تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

زینب عبادی از برگزاری دوره آموزش مجازی و آنلاین سفیران ترافیک از تابستان ۹۹، با هدف ارتقای دانش و ایمنی در ترافیک، همچنین بهبود رفتارهای تردد بین شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، زینب عبادی معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه با اعلام خبر اجرای دوره آموزشی سفیران ترافیک، ویژه دانش‌آموزان مقطع دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه، این دوره آموزشی به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.

عبادی با اشاره به سرفصل‌های این دوره آموزشی گفت: این سرفصل‌ها، شامل رفتارهای ایمن عابر پیاده، وظایف سرنشین خودرو و سرویس مدرسه، ایمنی در دوچرخه‌سواری شهری، ایمنی تردد در روزهای شیوع کرونا، فرهنگ استفاده از حمل‌‌و‌نقل عمومی و آشنایی با علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی است که این مطالب، دانش و مهارت‌های مختلف کاربران ترافیک را دربر گرفته است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در این دوره آموزشی علاوه بر یادگیری نکات مهم در مورد تردد و عبور و مرور شهری، در فعالیت‌های مسؤولانه اجتماعی و مسابقات شرکت می‌کنند، پیام‌های آموزشی را در فضای مجازی مدارس خود نشر می‌دهند و جامعه اطراف خود را آگاه و توانمند می‌سازند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه با یادآوری اینکه سفیران ترافیک برای فعالیت‌های خود امتیاز کسب می‌کنند، اظهار داشت: دانش‌آموزان در رقابتی آموزشی و فرهنگی تلاش می‌کنند تا به عنوان شهروندان فعال و مؤثر، به افزایش ایمنی در ترافیک و کاهش تصادفات، گام بردارند.

گفتنی است معاونت حمل‌‌و‌نقل و ترافیک منطقه با هدف انگیزه‌بخشی به سفیران ترافیک فعال از دانش‌آموزان فعال در این حوزه با اهدای اقلام آموزشی، تقدیر و تمجید به جا آورد و از مدارس و دانش‌آموزان علاقه‌مند درخواست کرد، از طریق ارتباط با واحد آموزش معاونت حمل‌‌و‌نقل و ترافیک منطقه یا تماس با شماره‌های ۰۲۱۹۶۰۲۸۴۹۹ بوستان ترافیک و ۰۹۹۲۲۹۳۹۰۰۲ واتس‌آپ طرح آموزشی سفیرات ترافیک در طرح ارتقای فرهنگ ترافیک کودکان و نوجوانان شرکت نمایند.

چاپ چاپ