دبیر ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان خبر داد:

مشارکت بیش از ۲۰۰ نفر در کارگاه «طراحی پارک‌های کودک»

تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

دبیر ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان گفت: بیش از ۲۰۰ نفر در کارگاه یک‌روزه «اصول و فرایندهای برنامه‌ریزی» و «طراحی پارک‌های کودک» که ویژه مدیران شهرداری‌های کشور در شهر کرمان برگزار شد، شرکت کردند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سارا کارگر جهرمی با اشاره به اینکه این کارگاه نخستین کارگاه تخصصی کشوری با این موضوع بود، گفت: این کارگاه سراسری به‌صورت حضوری و آنلاین و در قالب پخش زنده اینستاگرامی تدارک دیده شده بود.
وی از ثبت‌نام ۱۰۳ نفر برای شرکت در این کارگاه خبر داد و افزود: بیش از ۶۰ نفر از شرکت‌کنندگان از طریق لایو اینستاگرام و مابقی افراد ازطریق لینک دسترسی به فضای وبینار، موضوعات علمی این کارگاه را دنبال کردند.
دبیر ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان ادامه داد: حدود ۵۵ نفر از مدیران شهرداری کرمان نیز به‌صورت حضوری از این دوره آموزشی بهره بردند.
کارگر جهرمی مشارکت شرکت‌کنندگان و مدیران شهرداری‌ها در این کارگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای برگزاری این کارگاه، از شهرداری‌های ۱۲ شهر منتخب پایلوت دوستدار کودک، شهرداری‌های جنوب‌شرق کشور و شهرداری‌های شهرستان‌های کرمان دعوت شده بود.
وی افزود: گواهی‌نامه این دوره نیز ازطریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور صادر خواهد شد.
دبیر ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان به حضور دکتر «علیرضا نوروزی»، نویسنده کتاب «برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای بازی کودکان» (بازیکده شهری) و خانم «صدیق»، طراح پارک‌های کودک‌محور در این کارگاه کشوری اشاره کرد و گفت: در این کارگاه، مشارکت کودکان در طراحی پارک و نقش بازیکده‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
کارگر جهرمی ازجمله موضوعات مطرح‌شده در این کارگاه را «بررسی وضعیت کنونی فضاهای بازی در ایران»، «ضرورت برنامه‌ریزی، توسعه و ارتقای کیفی انواع فضاهای بازی» و «بررسی اصول طراحی فضای بازی کودکان» ذکر کرد و گفت: «بررسی اصول مکان‌یابی بازیکده‌ها» و «بررسی اصول برنامه‌ریزی بازیکده‌ها» شامل سرانه‌ها و انواع بازی‌های گروه‌های سنی و جنسی نیز ازجمله موضوعات مطرح‌شده در این کارگاه بود.
دبیر ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان افزود: دکتر «سجاد نوروزیان»، متخصص حوزه کودک نیز در این کارگاه، علاوه بر طرح موضوع نقش بازیکده‌ها در دنیای جدید، تجربه نخستین شهربازی مهارتی و حرکتی در ایران را معرفی کرد و مورد بازبینی قرار داد.
کارگر جهرمی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه، ادامه خواهد داشت، گفت: کارگاه بعدی، در خصوص «طراحی فضاهای بازی برای کودکان» خواهد بود که طی روزهای آینده برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است؛ در پایان این دوره آموزشی، کتاب مرجع «طراحی پارک‌های کودک»، نوشته دکتر «علیرضا نوروزی» به شرکت‌کنندگان اعطا شد.

چاپ چاپ