شهردار منطقه سه در نشست کمیته فرهنگی؛

مهندسی فرهنگی، نیاز محدوده های تازه ملحق شده به شهر

تاریخ انتشار: 13 آگوست 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

یکی از اصلی ترین موانع فراروی مدیریت شهری، به خصوص در کلان شهرها، عدم آگاهی و شناخت شهروندان از مسائل شهروندی و به تبع آن زندگی شهرنشینی است.
به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، علی یوسف زاده که در نشست کمیته فرهنگی این منطقه سخن می گفت با اعلام این موضوع گفت: با گسترش شهرها ، معضلات ومشکلات شهری نیز گسترش یافت و به موازات کارکردهای مثبت شهرنشینی صور منفی زندگی جمعی و اجتماعات بزرگ و شهرنشینی چهره نشان داد و عامل پدیدآمدن نهادهای نو و یا تکامل نهادهای قبلی در کنترل و حل معضلات شهری شد . به هر حال آنچه می تواند تضمین کننده ی موفقیت در بهبود وضعیت یا حل معضلات روزافزون جامعه ی شهری باشد ، هماهنگی و تلاش همگون همه ی ماست.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ در هر نوع از جامعه، نشان‌دهنده شخصیت، هویت، رفتار و کردار، آداب و رفتار و مجموعه اخلاقیات و … اهالی آن است که در لوای اجرا و رعایت قوانین و مقررات وضع شده در قانون، زندگی شهرنشینی نمود پیدا می‌کند اظهار داشت: ما تلاش داریم در محدوده های کمتر توسعه یافته منطقه که متاسفانه به حاشیه شهر نیز شهرت یافته است، و در کنار آن بخش های تازه الحاق شده به منطقه ما، مانند ناحیه ۴ که تاثیرپذیر از فرهنگ شهر هستند کارهای قوی در بعد فرهنگی و اجتماعی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی نسبت به حوزه عمرانی دارای اولویت است، افزود: تمرکز بر مسائل اجتماعی در منطقه اولویت اصلی ماست چرا که کار فرهنگی و اجتماعی کاری بزرگ و زمان‌بر است؛ کار جهادی تنها در عمران و آبادانی روستاها و ساخت و ساز خلاصه نمی‌شود؛ بلکه عمران و آبادانی فرهنگی که آسیب دیده نیز می‌تواند باشد.
وی در پایان تاکید کرد: ما در این منطقه نیازمند یک مهندسی فنی هستیم تا بتوانیم جهش مناسبی را در رسیدن بخش های کم برخوردار به بدنه اصلی شهر برداریم. بهترین شیوه در حال حاضر گسترش دادن مرزهای سبک زندگی ایرانی و اسلامی است.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.