اجرای نقاشی های گرافیکی چشم نواز بر جداره معابر منطقه ۷

اجرای نقاشی های گرافیکی چشم نواز بر جداره معابر منطقه ۷

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۷ از اجرای عملیات شناسایی و رنگ آمیزی جداره های محلات کم برخوردار و دارای بافت فرسوده که زیبایی خاصی ندارند، با هدف افزایش زیبایی بصری شهروندان و همچنین زیباسازی نما و منظر شهری از ابتدای سال جاری در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سمیه حاجوی با بیان این مطلب افزود: در راستای اجرای این طرح در ابتدا جداره های بدمنظر شناسایی و سپس با انتخاب هنرمند و طرح مورد نظر و دریافت تاییدیه نهایی از سوی سازمان زیباسازی عملیات رنگ آمیزی دیواره های این منطقه از شهریور ماه ۱۳۹۹ آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در نواحی ۱، ۲ و ۵ اجرا شد، تصریح کرد: تاکنون نقاشی جداره خیابان های خواجه نصیر، مطلب نژاد و نصر آبادی انجام شده و رنگ آمیزی جداره فرعی های منتخب خیابان های شهید اجاره دار و شهید مدنی در دستور کار اداره زیباسازی این منطقه قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه شهرداری منطقه به افزایش رنگ در شهر برای ارتقای شادابی و نشاط در شهر اظهار کرد: به منظور زیباسازی فضای پیرامونی بیمارستان کودکان شهید بهرامی و افزایش روحیه و نشاط بصری کودکان و سایر مراجعین بیمارستان، این منطقه نسبت به طراحی و اجرای نقاشی دیواری با موضوع کودکان بر روی جداره بیمارستان مذکور اقدام کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: اجرای پروژه خلاقانه و هنری کوچه دوستی مبتنی بر اجرای رنگ آمیزی و نقاشی های متنوع و نصب المان های هنری در یکی از کوچه های واقع در محلات کم برخوردار با مشارکت جمعی از هنرمندان جوان و شهروندان از دیگر اقدامات این منطقه بوده است که امیدواریم با اجرای این فعالیت ها و با توجه به شیوع ویروس کووید-۱۹ و‌ فضای حاکم در سطح شهر بتوانیم فضای منطقه را حال و هوای بهتری ببخشیم.

چاپ چاپ