آغاز بررسی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری کاشان
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران

آغاز بررسی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری کاشان...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

یکصد و هفتاد و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان

آغاز بررسی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری کاشان

بررسی و تنظیم بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی پیشنهادی شهرداری کاشان برای سال ۱۴۰۰ در صد و هفتاد و پنجمین نشست رسمی شورا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کاشان، علیرضا پورعسگری رئیس شورای شهر در این نشست اظهار کرد: باتوجه به اینکه در آخرین سال دوره پنجم شورای اسلامی به سر می بریم و بودجه ۱۴۰۰ برای دوره بعد نیز لحاظ خواهد شد باید تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود و در تنظیم بودجه موضوعات کلان در چارچوب مباحث کلی مطرح شود.

وی تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۰ از طریق معاونت برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با موضوعات راهبردی در بخش های درآمدی، جاری و عمرانی اعلام شد تا شورا با نگاه به مسائل پیرامونی روز شهرداری و تاکید بر اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری بعنوان راهکار اساسی در مصرف هزینه ها و درآمدها آن را بررسی کند.

رئیس شورای شهر کاشان با بیان اینکه با برگزاری هفته ای دو جلسه بودجه ۱۴۰۰ را بررسی خواهیم کرد، گفت: بودجه دو فصل هزینه ای و درآمدی دارد که در هنگام بررسی آن شهرداری برای پروژه های عمرانی یک گزارش از تحقق اعتبارات و اتمام کار ارائه دهد.

پورعسگری خاطرنشان کرد: بر اساس آیین نامه مالی شهرداری ها باید تا تاریخ ۳۰ دی بودجه به شورا ارائه شود که با توجه به وضعیت شیوع کرونا ۱۵ روز به این زمان اضافه شده است که باید تا ۳۰ بهمن بودجه تعیین تکلیف و تا ۱۰ اسفند مصوب و ابلاغ شود.

مرتضی حسینی ، معاون برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با ارایه گزارشی از نحوه تدوین و تنظیم بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری کاشان گفت: ۴۱ درصد بودجه سال آینده بودجه های جاری و ۵۹ درصد بودجه های عمرانی را شامل می شود‌.

حسینی با بیان اینکه درآمدهای پایدار چالشی است که دوره های مختلف شهرداری ها با آن مواجه بوده اند، افزود: درآمدهای پایدار شهرداری در سال های قبل به طور میانگین ۱۵ تا ۱۷ درصد بودجه را تشکیل می داده که در بودجه سال آینده ۲۰ درصد درآمدهای پایدار پیش بینی شده است.

چاپ چاپ