فرصت و ایده جهانی برای توسعه پایدار در منطقه۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - اخبار

فرصت و ایده جهانی برای توسعه پایدار در منطقه۲۱

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

ایزو ۱۴۰۰۱؛
فرصت و ایده جهانی برای توسعه پایدار در منطقه۲۱
رجب زاده شهردار منطقه۲۱: برای توسعه پایدار، باید بتوانیم با زبان و مفاهیم جهانی سخن بگوئیم و ایزو ۱۴۰۰۱ (۲۰۱۵) فرصتی برای توسعه شهر و بهزیستی شهروندان تهران است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، رضا رجب زاده در مراسم افتتاحیه ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست در منطقه ۲۱ با اشاره به جدیدترین نسخه نظام مدیریت محیط زیست در شهرداری تهران اظهار کرد: به‌روزترین استاندارد مدیریت محیط زیست (ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵) در محدوده منطقه۲۱ اجرا شده است.
رجب زاده شهردار منطقه۲۱، با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل مورد تاکید در توسعه پایدار، رعایت الزامات محیط زیستی در شهرهاست، افزود: محیط زیست از حوزه های مظلوم و مغفول در فرایندهای مدیریتی است؛ اما خوشبختانه موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در رویکرد نوین مدیریت شهر تهران، جایگاه خاصی دارد.
شهردار منطقه۲۱، با اشاره به استاندارد بین المللی محیط زیستی در مدیریت شهری، اضافه کرد: برای توسعه پایدار، باید بتوانیم با زبان و مفاهیم جهانی سخن بگوئیم. کارآمدی مدیریت شهری ایجاب میکند تا با فرایندهای بین المللی سازگار شویم و به زبان مشترک برسیم. بخشی از این کارآمدی به محیط زیست و استاندارد مدیریت محیط زیست (ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵) باز می گردد.
وی در ادامه، با اشاره به فرصت “صنعت و سکونت در منطقه۲۱” افزود: با توجه به موقعیت خاص منطقه یعنی مجاورت صنعت و سکونت، محیط زیست برای ما یک الزام بی بازگشت و حیاتی است.
رجب زاده تاکید کرد: از ابتدای حضورم در شهرداری منطقه۲۱، بر مولفه های زیست محیطی در برنامه ها و خدمات شهری تاکید داشتم.
رجب زاده در ادامه با اشاره به ممیزی استاندارد بین المللی ۱۴۰۰۱ ISO نسخه ۲۰۱۵ افزود: در این راستا، از اجرای استاندارد بین المللی ISO۱۴۰۰۱ در شهرداری منطقه استقبال و حمایت کرده ام.
شهردار منطقه۲۱ در حاشیه جلسه به ممیزی استاندارد بین المللی ۲۰۱۵ ۱۴۰۰۱ ISO گوشه هایی از اقدامات و برنامه های شهرداری منطقه با رویکرد و اهداف محیط زیستی را نیز تشریح کرد: افزایش سرانه فضای سبز منطقه علیرغم تمرکز صنایع و کارخانجات، بهره گیری از پساب تصفیه شده صنایع در آبیاری فضای سبز شهری و بوستان های منطقه، آموزش کارمندان با محوریت پسماند و حفاظت از محیط زیست، توسعه و مناسب سازی مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری از بوستان چیتگر به منطقه و اجرای جامع طرح کاپ.
گفتنی است؛ در جلسه افتتاحیه ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست در ورودی غربی پایتخت، شهردار منطقه۲۱، معاونین، شهرداران نواحی، روسای ادارات، نماینده اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و همچنین ارزیابان طرح ممیزی حضور داشتند.

چاپ چاپ