محدوده طرح زوج و فرد به دوربین ثبت تخلف تجهیز می شود
تاریخ انتشار: 18 آگوست 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها, اختصاصی

محدوده طرح زوج و فرد به دوربین ثبت تخلف تجهیز می شود

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه هوشمند سازی شهر یکی از اولویت های اصلی در حوزه ترافیک پایتخت است، گفت:

دوربین های ثبت تخلف در محدوده طرح زوج و فرد در سال جاری نصب خواهند شد.
مسعود رنجبریان در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه هوشمندسازی شهر یکی از اولویت های اصلی در حوزه ترافیک است، اظهارکرد: این موضوع با تاکید شهردار تهران در سال جاری با جدیت در حال انجام است.
وی درخصوص اینکه مکانیزاسیون محدوده زوج و فرد یکی از پروژه‌های مورد تاکید وزارت کشور، شورای عالی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران است، خاطرنشان کرد: بر این اساس، مطالعات این طرح از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر به پایان رسیده و امسال نیز اجرایی خواهد شد.
وی با یادآوری مکانیزه شدن ورودی محدوده طرح ترافیک در سال ۹۱ و مکانیزاسیون خروجی این محدوده در سال ۹۲ افزود: از این پس محدوده زوج و فرد نیز به صورت هوشمند کنترل خواهد شد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با اشاره به به اینکه محدوده زوج و فرد تاکنون توسط عوامل انسانی کنترل می‌شده است، یادآور شد: بنابر تصمیم شورای عالی ترافیک و پلیس راهور، این محدوده پس از اجرای این طرح به صورت مکانیزه کنترل خواهد شد.
رنجبریان با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای این پروژه، از فاز اول اجرای این طرح در سال جاری خبر داد و گفت: در صورت فراهم شدن سایر شرایط تمام محدوده زوج و فرد به دوربین ثبت تخلف مجهز می‌شود.
وی با بیان اینکه تجربه نشان داده کنترل و اداره شهر تهران با روش های سنتی و دستی امکان پذیر نیست، اشاره کرد: از این رو باید از تکنولوژی های روز دنیا در اداره شهر بهره بگیریم، بنابراین هوشمند سازی سریع پایتخت در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان اینکه استفاده از دوربین های ثبت تخلف و کنترل سرعت در بزرگراه ها و تونل ها نتایج مثبتی داشته است، عنوان کرد: تجربه تونل توحید، تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر نشان داد، شهروندان پایتخت به تجهیزات هوشمند در شهر تهران اقبال خوبی نشان داده اند، بطوریکه آمارها نشان می دهد، آرامش و ایمنی مطلوبی بر این معابر حکمفرماست.
رنجبریان با تاکید بر اینکه نصب این دوربین ها مهمترین اقدام حوزه حمل و نقل و ترافیک در سال ۹۳ است، ادامه داد: تمامی تقاطع های شهر تهران تا پایان سال ۹۳ به دوربین های ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز تجهیز خواهند شد. این در حالیست که ۸۲ دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت غیر مجاز نیز در سال ۹۳ در بزرگراه های دیگر شهر تهران که هنوز به دوربین ثبت تخلف سرعت غیرمجاز تجهیز نشده اند و یا بزرگراه هایی که کمبود دوربین دارند، نصب خواهند شد.
وی با بیان اینکه دوربین های نظارت تصویری هم در معابری که تحت پوشش دوربین ها نیستند، نصب می شوند، اضافه کرد: تا پایان سال ۹۳ شهروندان تهرانی شاهد تحولی چشمگیر در حوزه هوشمند سازی در شهر تهران خواهند بود. به طوریکه مکانیزاسیون محدوده طرح ترافیک نیز در دستور کار است، ۵۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف ورود به محدوده طرح ترافیک نیز در ورودی و خروجی های این محدوده امسال نصب خواهد شد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان اینکه در عین حال با نصب دوربین های ثبت تخلف در خطوط ویژه اتوبوسرانی تخلفات ورود و عبور از خطوط بی. ار .تی از طریق دوربین کنترل و اعمال قانون خواهد شد، اضافه کرد: اطلاع رسانی به شهروندان از طریق تابلو های خبری سطح شهر تهران از جمله ضروریات شهر است و بزرگراه های سطح شهر تهران که به تابلوهای خبری و اطلاع رسانی مجهز نیستند در پایان سال ۹۳ به این تابلوهای هوشمند تجهیز خواهند شد.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.