سلسله افتتاحیه های "عید تا عید" شهرداری اصفهان

افتتاح ۷۰ پروژه شهری با مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال...

تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان از برگزاری ۷۰ افتتاحیه شهری در حوزه ها و بخش های مختلف فرهنگی، عمرانی، خدماتی شهرداری اصفهان در فاصله اعیاد قربان تا غدیر خبر داد و گفت: این پروژه ها با مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال در مناطق مختلف شهر اصفهان تقدیم شهروندان خواهد شد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با بیان اینکه پروژه های خدماتی، فرهنگی، عمرانی زیادی در بخش های مختلف مدیریت شهری آماده افتتاح است که به همت مدیران و کارمندان بخش های مختلف شهرداری اصفهان، تکمیل شده، افزود: به دلیل تعدد پروژه‌های عمرانی و خدماتی که در بخشهای مختلف آماده بهره‌برداری است، افتتاحیه های هفتگی شهرداری اصفهان از رویداد ” هر یکشنبه یک افتتاح” فراتر رفته و یک سلسله رویداد و افتتاحیه تحت عنوان “عید تا عید” برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در فاصله عید سعید قربان تا عید سعید غدیر، افتتاحیه ها و رویدادهای زیادی را تقدیم شهروندان خواهیم کرد. البته به خاطر شرایط کرونا این برنامه ها بدون حضور شهروندان برگزار میشود. این افتتاحیه ها و رویدادها شامل بیش از ۷۰ پروژه با ماهیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و عمرانی است که در اختیار شهروندان نقاط مختلف شهر قرار می گیرد.
*افتتاح ۴ بوستان و ۷ خیابان
وی اعلام کرد: در مجموع در قالب این پروژه ها ۴ بوستان و ۷ خیابان در مناطق مختلف شهر بهره برداری می شود.
حجتی در تشریح کلیات این پروژه ها اعلام کرد: بهره برداری از ۱۵ پروژه جدید نورپردازی شهر اصفهان شامل نورپردازی برخی از پل های تاریخی، گذر سعدی، کتابخانه مرکزی، پل دفاع مقدس، پل شهید سلیمانی، برخی تکایای مجموعه تخت فولاد و … با اعتباری بالغ بر۲۲۰ میلیارد ریال از جمله این پروژه هاست که در شب عید سعید قربان با فرمان شهردار اصفهان انجام شد و به زیباسازی و افزایش حس نشاط در شهر کمک می کند. در بخش ارتباطات و پروژه هایی که از جنس ارتباط با شهروندان و رسیدگی به حل مشکلات مردمی است، رونمایی و بهره برداری از اپ “جهان نما” برای انعکاس و اطلاع رسانی بهتر مشکلات شهر به ۱۳۷ از سوی شهروندان، با اعتبار یک میلیارد ریال و افتتاح اتاق گفتگو در شهرداری مرکزی از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در دستور کار قرار گرفته است که دسترسی شهروندان برای انتقال مسائل خود به مدیران شهری و همچنین میزان رضایت آنان را افزایش خواهد داد.
*ورود ۴۵ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان
وی اضافه کرد: در بخش حمل و نقل عمومی، بهره برداری و رونمایی از ۲۵ دستگاه اتوبوس جدید ایران خودرو دیزل ۱۲ متری با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال و ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید اسکانیا به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی اصفهان و بهبود خدمت رسانی در حوزه اتوبوسرانی را خواهیم داشت که از جمله پروژه های مهم معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در ادامه سیاست های نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی برای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان عزیز است.
* مجموعه فرهنگی ورزشی شاهنامه در منطقه ۷ افتتاح می شود
مدیرکل ارتباطات شهرداری اصفهان، افزود: در حوزه فرهنگی، مجموعه فرهنگی ورزشی ۱۸ هزارمترمربعی شاهنامه در منطقه هفت با اعتبار ۱۵۶ میلیارد ریال شامل کتابخانه، فرهنگسرا، سالن ورزشی، بوستان و … افتتاح خواهد شد. همچنین در شب عید سعید قربان، آغاز عملیات اجرایی خانه کودک را در راستای سیاست های شهر دوستدار کودک و احداث مجموعه فرهنگی شهرک رسالت را در منطقه دو شاهد بودیم.
وی در ادامه به ۴۳ پروژه خطوط اصلی و کلکتورها، مخارن ذخیره، تصفیه خانه های تکمیلی و ایستگاه های پمپاژ برای انتقال و ذخیره پساب تصفیه شده در همه مناطق شهری از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان اشاره کرد و افزود: این پروژه ها به ارزش ۲۶۸۰ میلیارد ریال برای همه مناطق شهری با هدف توجه به محیط زیست، آبیاری فضای سبز شهر با آب های خاکستری در شرایط کم آبی و کمک به بهینه سازی منابع آب پایدار شهر تعریف شده است. از جمله این پروژه ها بهره برداری از کلکتور و خط انتقال پساب تصفیه شده از سپاهانشهر به صفه در منطقه ۵ شهرداری اصفهان است. افتتاح خیابان نظام، آغاز عملیات اجرایی خانه موسیقی و افتتاح پاتوق شهری گنجینه حسین آباد از دیگر پروژه های منطقه ۵ با مجموع اعتباری بالغ بر ۱۴۵۰ میلیارد ریال است.
*از افتتاح میدان شهدای هسته ای تا افتتاح بازار گل ارغوان و پارکینگ اردیبهشت
حجتی از دیگر پروژه های ” عید تا عید” به افتتاح بازار گل ارغوان از سوی سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان اشاره کرد و افزود: این مجموعه به وسعت ۶۴۰۰ مترمربع شامل ۳۶ غرفه با اعتبار ۱۸۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان اضافه کرد: در منطقه یک افتتاح پارکینگ اردیبهشت و خیابان شهید کلاهدوزان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال را شاهد خواهیم بود. از دیگر پروژه های مهم مناطق، پروژه بزرگ افتتاح میدان شهدای هسته ای، خیابان سازی میدان ارغوانیه، خیابان روشن دشت و خیابان سلمان فارسی در منطقه چهار شهرداری اصفهان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد ریال است که پس از سالها ساماندهی این نقطه از شهر، رفع گره های ترافیکی و همچنین سهولت تردد و دسترسی در این بخش از منطقه را طبق درخواست و مطالبه مردم به دنبال خواهد داشت و پروژه بسیار با ارزشی برای شهر و شهروندان منطقه چهار است.
وی در تشریح پروژه های منطقه ۱۳ در مجموعه افتتاحیه های ” عید تا عید” گفت: در منطقه ۱۳ پروژه تعریض پل یزدآباد( زندان) با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال با هدف تسهیل تردد در این نقطه از شهر تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار می گیرد. آغاز عملیات اجرایی سه پروژه شامل زیرگذر اندیشه، قسمتی از حلقه حفاظتی شهر که در این منطقه واقع شده و همچنین کلنگ زنی مرکز جدید کنترل ترافیک شهر اصفهان از دیگر پروژه هایی است که در این منطقه آغاز خواهد شد.
* افتتاح ایستگاه آتش نشانی خانه اصفهان، احیای سرای خیار و پروژه های منطقه ۱۵
حجتی پروژه های آماده افتتاح در منطقه ۸ شهرداری اصفهان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ۱۵۰۰ میلیارد ریال پروژه در منطقه ۸ در اختیار شهروندان قرار می گیرد که افتتاح ایستگاه آتش نشانی خانه اصفهان و افتتاح بوستان های پاکبان، گندم و مینا از جمله این پروژه هاست.
حجتی اعلام کرد: افتتاح خیابان بی بی مریم و آغاز عملیات اجرایی ورزشگاه امام خمینی(ره) و میدان امید نیز از پروژه های شهرداری اصفهان برای شهروندان عزیز منطقه ۱۴ است که خیابان بی بی مریم با اعتبار ۹۵۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.
مدیرکل ارتباطات شهرداری اصفهان افزود: آماده سازی پروژه مرمت و احیای سرای خیار با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال، بازآفرینی گذر تاریخی چهارباغ عباسی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال و طرح بازآفرینی و ساماندهی میدان امام حسین(ع) با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال نیز از پروژه های بازآفرینی در منطقه ۳ شهرداری اصفهان است.
به گفته وی در منطقه ۱۵ نیز، افتتاح خیابان مقداد دوم با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال، افتتاح نیروگاه خورشیدی ساختمان شهرداری منطقه ۱۵ با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، تکمیل پل قهجاورستان و سه کیلومتر از مسیر حلقه حفاظتی با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد ریال، از جمله افتتاحیه ها و پروژه های منطقه ۱۵ است.

چاپ چاپ