مدیر عامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان:

میراث فرهنگی ناملموس در نقاشی کودکان جهان متجلی می شود

تاریخ انتشار: 25 آگوست 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیر عامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان و رییس کمیته جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس گفت: نمایشگاه نقاشی کودکان همزمان با برگزاری اجلاس و جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس در شهر اصفهان برگزار می شود.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهدی بقایی با اعلام این خبر افزود: موزه هنرهای معاصر میزبان آثار نقاشی کودکان ایران و جهان با موضوع میراث فرهنگی معنوی و ناملموس خواهد بود.
وی تصریح کرد: جشن ها و مناسک آیینی، بازیها و ورزش های بومی و محلی، نمایش و تئاتر، موسیقی سنتی و بومی، افسانه ها، قصه ها و لالایی ها، هنرها و صنایع سنتی و مشاغل سنتی مرتبط با محیط زیست و طبیعت از موضوعات نقاشی کودکان در این جشنواره است.
رییس کمیته جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس با بیان اینکه این نمایشگاه از ۱۶ مهرماه به مدت پنج روز دایر است بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار نقاشی به دبیرخانه جشنواره ۲۱ شهریور امسال تعیین شده است.
بقایی ادامه داد: این مسابقه و نمایشگاه به منظور آشناسازی کودکان با میراث فرهنگی ناملموس به عنوان گنجینه ارزشمند بشری و نقش آن در نزدیک کردن جوامع به یکدیگر و پی ریزی صلح مبتنی بر تفاهم و درک مشترک برگزار می شود.
وی افزود: این اولین مسابقه بین المللی نقاشی کودکان با موضوع میراث فرهنگی ناملموس و ویژه کودکان هفت تا ۱۴ سال است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان یادآور شد: برنامه های جشنواره بین المللی ICCN در راستای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس جهان اجرا می شود.
شهر اصفهان از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه امسال میزبان اجلاس و جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس با محوریت شهرداری اصفهان است.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.