تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - اخبار

جمع‌آوری روزانه۷۰۰ تن زباله در شهر قم/هزینه سالانه ۲۰۰ میلیارد تومانی جمع‌آوری پسماند...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: روزانه ۷۰۰ تن زباله با ۱۵۰ ماشین‌آلات توسط بخش خصوصی از سطح مناطق هشتگانه و ۲۶ ناحیه شهری قم جمع‌آوری می‌شود.
به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به وضعیت جمع‌آوری پسماند در شهر قم اظهار داشت: جمع‌آوری زباله‌های شهری از ساعت ۲۱ آغاز و تا ۶ صبح توسط ناوگان مکانیزه پسماند جمع‌آوری و برای دفع به سایت البرز در ۱۵ کیلومتری قم منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه طی سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان صرفاً برای جمع‌آوری پسماند شهری در نظر گرفته‌شده است ابراز کرد: در این بین بیرون گذاشتن زباله‌های خانگی در خارج از نوبت جمع‌آوری سبب برهم خوردن سیما و منظر شهری و نارضایتی مردم می‌شود.
به گفته میرهادی، تا پایان سال ۹۷ و به دلیل وجود چنین معضلی ۲۰ درصد زباله‌های شهری در حدود ۱۴۰ تن در ساعت روز جمع‌آوری می‌شد که از همان زمان مبحث فرهنگ‌سازی در بین ۲۰۰ هزار تن از شهروندان آغاز و هم‌اکنون جمع‌آوری زباله‌ها در طول روز به ۱۲ درصد و ۸۴ تن کاهش‌یافته است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: ازآنجایی‌که قم یک شهر زائرپذیر است مشارکت شهروندان در جمع‌آوری پسماند و حفظ زیبا و منظر شهری مهم است.
وی با اشاره به‌ضرورت همراهی مردم در بهبود شرایط جمع‌آوری پسماند خاطرنشان کرد: بیرون گذاشتن بی‌موقع زباله‌ها سبب ایجاد شیرابه‌ها و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود.

چاپ چاپ